Zgubione miejsce na dysku?

Witam.

Chodzi o jedną partycję.

Pojemność: 245 GB

Wolne miejsce: 7,82GB

Zajęte: 237GB

NTFS

Problem jest taki, że gdy zaznaczę wszystkie wszystko i dam właściwości, by prawdzić ile zajmują, to pokazuje 161 GB. Pokazywanie ukrytych plików zaznaczone.

Gdzie jest więc 76GB mojego dysku?

Po opróżnieniu kosza przybyło 10GB wolnego, ale wciąż około 65GB dysku mi brakuje.

Jak długo masz ten system?

Spora ta partycja jak na systemową…

skanowałeś CCleaner’em?

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

jeśli nie to zrób to i zobacz ile przybyło miejsca.

skanowałem odkurzaczem, malutko przybyło. To nie jest systemowa. Mam tak:

  1. Systemowa 50GB (i tutaj też jakoś za nic nie może mi się godzić ilośc wolnego miejsca)

  2. 70GB wszystko ok sie zgadza chyba (no w miare)

  3. 100GB

  4. 245GB

Można poszukać na Allegro straconego miejsca :stuck_out_tongue: . Może przywracanie systemu pochłonęło część miejsca, bo pewnie jest włączone.

eee… serio? #-o

wyłączone jest, standardowo u mnie w win7

Poszukaj tego miejsca za pomocą SpaceSniffer

Kliknij prawym na SpaceSniffer i wybierz Uruchom jako administrator

Tak się nigdy nie sprawca wartości, bo są jeszcze pliki ukryte i pliki systemowe które nie są uwzględnione, wielce jest prawdopodobne, że poprawnie system pokazuje użycie przestrzeni dyskowej.

ale że aż ponad 60GB przestrzeni na tej partycji? Masakra. Macie coś dobrego softu żeby sprawdzić jakimś programem ile rzeczywiście jest tam zajętego? Przydałby się jeszcze program który zrobi listę plików i folderów zaczynając od największego. Wtedy bym jakoś ogarnął.

Total Commander ma te funkcje co chcesz.

Dzięki bardzo kolego, to mi pomogło. Okazało się że dokładnie tyle miejsca ile liczyłem zajmuja jakieś pozostałości po koszu (który rzekomo jest opróżniony i pusty, a jednak 60GB danych się tam znajdowało)

Świetny program, pomógł mi rozwiązać problem.

Dzięki jeszcze raz wszystkim.