Zielony obraz w karcie graficznej NVIDIA GeForce 7300 GT

A więc od pewnego czasu siedząc na kompie nagle obraz zrobił się zielony sprawdzałem kabel wyginałem go ale nic to nie dało przeinstalowałem stery to samo przy uruchamianiu się kompa też jest taki obraz ale gdy wejdę w opcje monitora kolory są normalne nie wiem jak to naprawić proszę o pomoc

Ajgored ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Pierwsza rzecz jaka mi przychodzi do głowy to: dociśnij kartę graficzną na płycie głównej, a potem: zdiagnozuj kartę graficzną programem PowerStrip i generalnie ustaw ją tymże właśnie programem.

Karta wydaje się być dociśnięta a na siłę pchać nie będę bo się jeszcze zepsuje i jak mam ustawić kartę tym programem jak są tam domyślne ustawienia

Sprawdź monitor na innym kompie lub podepnij sprawny monitor do Twojego i wszystko wiesz, czy karta, czy monitor padł.

panel sterowania > ekran > zakładka USTAWIENIA > zaawansowane > zakładka ASUS >karta ASUS Splendid >jeśli jest zaznaczona funkcja “Enable ASUS Splendid” odznacz ją i będzie normalny kolor w odtwarzanych filmach. mam nadzieję, że pomogłem :slight_smile: