Zinkajaca pamiec na dysku? Problem z duzym dyskiem

Mam dysk twardy samsunga 160GB , w moim komputerze po zsumowaniu tego co pisze o rozmiarach moich 2 partycji wychodzi na to ze mam dysk twardy okolo 132GB , a ja sie pytam gdzie sie podziala reszta??? W sklepie powiedzieli mi ze mozliwe ze windows XP nie widzi wiecej i zebym poszperal na roznych forach, co trzeba zmienic, zeby moj windows wykrywal dyski wieksze niz 120GB.

Czy ktos wie jak to zrobic?

O ile mi wiadomo to twoj windows powinien bez problemu ten dysk rozpoznac ponizewaz mam tez samsunga 160gb i jest “cały”:slight_smile:

najlepiej sprawdz jakims programem typu: PartitionMagic, Moze dysk nie zostal do konca sformatowany…

More info plz :slight_smile:

Mam dysk Samsunga 160Gb i Windowsa Xp i wykrywa mi go normalnie. Nic nie grzebalem. Poprostu zainstalowalem system:) Moze masz starszy bios i Ci go nie widzi??

Bios wykrywa dysk prawidłowo.

System XP musisz mieć zainstalowany z poprawką SP1 lub SP2 wtedy będzie widział dyski powyżej 137 GB.

Lub zastosuj to.

http://www.48bitlba.com/enablebiglba.htm

sprawdź w zarządzaniu dyskami w xp czy nie masz “wolnej niesformatowanej partycji”

start --> ustawienia --> panel sterowania --> narzędzia administracyjne --> magazyn --> zarządzanie dyskami

  1. Dokladniesze oznaczenie mojego dysku to Samsung SP1614N

  2. Posiadam SP 2

  3. BIOS niestety nie wiem jak sprawdzic jaka mam wersje

  4. sprawdzilem tam gdzie napisales Monczkin: dysk C:68.08GB,dysk H:59.92GB, 21.05GB

68.08+59.92+21.05 = 149.05–> nadal nie 160 GB

  1. kupilem swoj komp bez Winy, ktora sam instalowalem—>dopiero po zainstalowaniu systemu sciagnalem partition magica8 i kumpel zrobil w nim partycje

  2. nie znam sie na Partition Magicu i nawet nie wiemcozrobic zeby opdzyskac przynajmniej te 21GB nie przydzielonych

ja bym na Twoim miejscu przeczytal regulamin forum, albo chociaz ten nawias z pkt. 5 wykasowal…

No to już wiesz gdzie masz brakujące gigabajty.

A ze względu

Radź sobie dalej sam :!: :!: :!: