Zintegrowana grafa... ://

Witam… ostatnio kupiłem nowy zasilacz Tracer a wraz z nim grafe GF 7300GT…

Otóż chodzi o to, że na mojej płycie głównej (ASUS M2A-VM) mam zintegrowaną grafikę x1250…

Gdy podlączam monitor do 7300 i odpale kompa ekran jest czarny, ale w głośnikach słyszę startujący Windows…

Co robić? Trzeba wyłączyć zintegrowaną katre w BIOSie? Gdzie dokładnie szukać tej opcji???

Z góry dzięki :stuck_out_tongue: :wink:

Tak, ale po podłączeniu dodatkowej, ona powinna sama się wyłączyć.

Wyłącza się ją w BIOSie w zakładce Integrated peripherals. Poszukaj tam coś z VGA

Bez komentarza. Pierw się czyta co się kupuje a potem kupuje. Praktycznie on jest do wyrzuty.

Polecam Modecom MC-350

Szukałem tych opcji o których pisałeś…

I jest coś takiego: Onboard Device Configuration >>> Primary Display Adapter i są opcje do wyboru: PCIEx, OnChipVGA, Slot PCI…

Ale czegoś takiego jak Intergated… to nie znalazłem…

Od grafiki jest OnChipVGA.

ustaw PCIEx

PCI Ex jest domyślnie ustawiona… ustawiłem OnChipVGA i też nic…

“Od grafiki jest OnChipVGA.” którą powinieneś wyłączyć wybierając PCIEx.

Dałem PCIEx… nic… dalej gdy podłącze do 7300GT to czarny ekran… ://

OnChipVGA-DISABLED

Nie ma opcji przy tym disabled - enabled…

Witam!

Nie wiem jaką masz tą 7300GT, ale podłączyłeś dodakowe zasilanie do niej… ?? Ten zasilacz pewnie nie ma zasilania na PCI-E :confused:

Zasilacz nie ma zasilania PCI-E, aczkolwiek karta takowego zasilania nie potrzebuje (Gigabyte GF 7300GT pasywne chłodzenie)…

ta grafa dodatkowe zasilania nie potrzebuje :slight_smile: a rozważałeś że to może być do dupy grafika :slight_smile: ? nie zawsze nowe znaczy dobre :slight_smile: radził bym sprawdzić ją u kogoś :slight_smile: Pozdrawiam