Zintegrowana Karta Graficzna i Zwykla PROBLEM

(system) #1

Witam wszystkich. Chciałbym prosić o pomoc. Otóż w mojej płycie głównej jest zintegrowana karta graficzna (płyta PCI - Expres) i przez ok. 3 lata była w niej Karta Graficzna GeForce 7300LE i normalnie wszystko działało, a od jakiegoś czasu zaczął się zawieszać. A później to w ogóle się nie włączać ale gdy wyjmuje kartę i wkładam wtyczkę od monitora w zintegrowana to wtedy normalnie się włącza i normalnie działa. Nie rozumiem tego i proszę o najszybszą pomoc. Dziękuje.

(igrek) #2

Prawdopodobnie twoja karta kończy żywot albo już zakończyła

(system) #3

Ja wymieniałem tą GeForca 7300 LE na 7500LE mało używana i też się na tej nowej zacinał itd. jak pisałem. Ale mi się wydaje ze poprostu ta zintegrowana się nie wyłącza i komputer nie wie za która się wziąć i staje. A te 2 karty chodziły na innych komputerach.

(Chojinka) #4

sprawdz dokładnie slot czy nie jest nadpalony albo zasyfiony. ew. płyta pada.

(system) #5

Też mi się tak zdaję. Już idę sprawdzić.

-- Dodane 04.08.2010 (Śr) 13:30 --

Niestety to samo a slot jest czysty i w dobrym stanie. A może coś w BIOSie trzeba coś przestawić ?

-- Dodane 04.08.2010 (Śr) 13:30 --

Przepraszam za błędy.

(Piotr Kluzowicz) #6

Wejdź do BIOSu (del przy stracie komputera) i zobacz czy zintegrowana grafika jest wyłączona.

(system) #7

Przecież wiem ale które wybrać żeby widzieć czy zintegrowana jest włączona czy nie a poza tym nieuruchomie go na innej karcie wiec nawet się nie dowiem.

(MaRa) #8

Może pomoże reset BIOSu. Powinna być zworka, gdzieś blisko baterii.

(Piotr Kluzowicz) #9

W różnych BIOSach różnie to bywa, ale szukaj czegoś w stylu "integrated graphics". Musi być przy tym wybrana opcja DISABLED lub OFF. Jak znasz trochę angielski to sobie poradzisz.

(igrek) #10

Wydaje mi się że to jest tak że jak włoży oddzielną grafę to zintegrowana się wyłącza. Tak było u mojego kolegi. Jak robiłem mu format i była zintegrowana to chciał stery. Jak włożyłem zewnętrzną grafę to tamta automatycznie znikała i rozpoznawał nową kartę

(system) #11

To w takim razie co mam zrobić ?

(Piotr Kluzowicz) #12

Spróbować znaleźć tę opcję w BIOSie.

(system) #13

Szukałem około godziny i nie ma porostu... A teraz jak podłączam do zintegrowanej karty wtyczkę od monitora to wyskakuje ze jakiś Boot Media [...] Key