Zintegrowana karta graficzna, zamiana?

Mam zintegrowaną karte graficzną, chciałbym kupić nową http://allegro.pl/item131981367_galaxy_geforce_6200_256bit_256mb_ddr2_over_800mhz_.html

I pytanie czy to się przestawi automatycznie na nowa karte czy trzeba coś zrobić żeby wyłączyć tą zintegrowaną i jak?

nalezy wyłączyć w BIOS’ie gdzie mogą być problemy, ale czy taka opcja istnieje :?:

jak komp wykryje nowa karte to sam przechodzi na ta nową

Jeśli masz slot AGP na płycie to nie ma problemu! Wkładasz kartę i przesadzasz wtyczke od monitora do niej. Później w biosie dezaktywujesz swoją zintegrowaną kartę, a następnie instalujesz stery do nowej karty i grasz :smiley:

Można dokładniej jak?

Odnajdujesz w biosie Integrated Peripherals (nie wiem jak jest na innych płytach ale u mnie i u mojego kolegi tak włąsnie nazywa się ta kategoria, w której zawarte są opcje dot. zintegrowanych częsci; może to być integrated lub cos o podobnej nazwie). Tam odnajdujesz linijkę odpowiedzialną za kartę graficzną (może to być nazwa twojej zint. karty lub graphi, graphic card itp) wybierasz w jej opcjach Disabled (lub też może być NONE albo 0 MB, to zależy od płyty). po tych operacjach wychodzisz z biosu zapisując wszystkie ustawienia (save with exit). Wchodzisz do windy instalujesz stery i grasz. Sam osobiście nie mam zintegrowanej karty lecz instalowałem tym sposobem karty u kolegów i wszystko działało!

włóż nową podłącz do niej monitor. i uruchom kompa. W większości przypadków stara zostaje automatycznie wyłączona.

Tak ale możesz sprawdżić po tem w biosie czy ją automatycznie wyłaczono jesli nie zastosuj się do mojej rady (u mojego kolegi musiałem wyłączać ręcznie)

A jak myślicie dobrą karte wybrałem?

jeśli masz więcej kaski kup kartę, lub (ta druga jest lepsza ale ponad 2x droższa jesli nie masz na co wydać kaski kup ją !!