Zintegrowana karta muzyczna (brak dzwięku)

Witam

Mam takowy problem iz windows (xp) nie wykrywa mojej karty muzycznej, z tego co sie dowiedzialem w internecie sa pewne problemy ze sterownikami i dlatego tak sie dzieje…

Moj sprzet: P35 Neo-F ze zintegrowana karta muzyczna Realtek® ALC888/ALC888 ( http://www.msi-polska.pl/index.php?func … incat_no=1 )

Jeśli masz Windows XP z SP2, to jecze przed instalacją sterowników musisz zainstalować KB888111 :

http://ftp.ca.pl/pub/caM665SU/sterownik … forsp2.exe

Jeśli masz Windows XP SP3, to nie powinno być problemów, ponieważ SP3 zawiera już tę poprawkę.

Natomiast najnowsze sterowniki są do pobrania z sewera FTP Realtek-a:

ftp://66.104.77.130/pc/audio/WDM_R204.exe

Zainstaluj kolejno:

chipset

Poprawkę KB888111

dźwięk dla XP lub Dla Visty (nie aktualne, może w przyszłości się przydadzą).

//EDIT

SrebrnyWilk , dzięki.

@cosik_ktosik

On ma Windows XP, a sterowniki dla dźwiękówki podałeś pod Vistę.

Temat o karcie Realtek ALC888 :

viewtopic.php?f=2&t=272501

Inny temat :

viewtopic.php?f=19&t=273488

Sprawdż sterowniki Realtek R2.03.

Narazie nic nie dziala, teraz chcialbym sprawdzic metody opisane w tematach podanych przez XMan’a, jednak nie wiem jak odinstalowac sterowniki chipsetu :/…

I wczesniej jak probowalem zainstalowac KB888111 to wyskakiwal blad ze mam nowsza wersje czy cos takiego…

Jeżeli masz prawidłowe sterowniki do chipsetu płyty głównej / Chipset / to nie musisz ich odinstalowywać.

Sprawdż tą poprawkę KB888111 - pierwsza z góry 666.21 KB :

http://www.findfiles.com/list.php?db=Bo … =KB888111+

Nie będziesz mógł jej zainstalować to zainstaluj UAA / Universal Audio Architekture / ze strony producenta płyty.

Następnie sterowniki do karty dżwiękowej i na koniec DirectX.

Poprawka KB888111 nie dziala tak jak wczesniej, blad podczas instalacji (ze jest zbedna bo mam nowsza).

UAA… nie moge zainstalowac bo wywala blad ze ta wersja nie pasuje do mojego systemu windows… ale wczesniej juz instalowalem jakies UAA i nie bylo problemow…

Przed chwila zainstalowalem (motherboard_driver_audio_microsoft_bus.exe) i po tym wywalil mi komunikat ze karta audio potrzebuje sterownikow, no ale narazie nadal nic nie dziala…

HURA! !!

Ogolnie dziekuje wszystkim za pomoc, zwlaszcza XMan’owi bo to on dal mi link do tematu gdzie sciagnolem (motherboard_driver_audio_microsoft_bus.exe) a to mi pomoglo…

tylko ze nadal nie wszystko jest ok bo wczesniej w menadzerze urzadzen mialem dwa urzadzenia PCI, jedno z nich zniknelo (karta muzyczna) no ale drugie nie, to tez jest karta muzyczna bo tak mi pokazalo w programie AIDA32, jednak dzwiek dziala…

Dalej juz sam sie pobawie, albo zostawie tak jak jest…

Tak przy okazji Polacy sa po prostu genialni, przez dwa dni dowiadywalem sie co i jak na angielskich forach i nic z tego nie wynioslem, wy mi pomogliscie w dwie godziny :D… Ok juz nie bede sie rozpisywal lepiej za bardzo…

Jest w dalszych tematach :

Sprawdż w Menedżerze urządzeń czy nie ma wykrzyknika lub znaku zapytania.

Jak jest to włóż płytkę CD ze sterownikami od komputera i w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki / - Aktualizuj sterownik… lub Właściwości - Aktualizuj sterownik…

/ jak nie masz płytki to możesz sprawdzić bez niej /.

Problemy z przednim panelem komputera / brak głosu z mikrofonu i w słuchawkach / :

viewtopic.php?f=19&t=205720

Cieszę się że zaczyna ,brzęczeć".

Przeczytaj wszystko dokładnie i będzie double digital albo w najgorszym przypadku stereo. :slight_smile: