Zintegrowana karta muzyczna, działa tylko prawy kanał

Witam!

zakupiłem płytę FIC AM39L poraz drugi, tym razem instalując sterowniki od zintegrowanej karty muzycznej napotkałem problem - pracuje tylko jeden kanał (prawy), - słuchawki, głośniki, są sprawne.

Kiedy kupiłem pierwszą płytę (taką samą) taki problem nie występował. Z tym że nie pamiętam jakie sterowniki instalowałem.

Tym razem zainstalowałem Realtec AC 97, plik WDC_A397.exe

Próbowałem także instalację innych sterowników. Z tym że podejrzewam że to uszkodzenie fizyczne, ponieważ na pierwszej płycie pobrałem “byle jakie” sterowniki, sugerując się układem mikroukładu odpowiadającego za dźwięk - ALC650.

Czy to możliwe aby sterownik wpływał na to że jeden kanał kompletnie nie działa?

Płyta pracuje pod kontrolą systemu Windows XP.

dziękuje za ewentualne odpowiedzi w wątku

Dodane 17.01.2010 (N) 4:19

p.s. balans oczywiście jest poprawnie ustawiony

Nowa czy używana ?

jak używana to ten kanał jest spalony

bo ja to samo mam w swej płycie a7v880 spaliło czasie słuchania muzyki na słuchawkach,

to kup kartę muz na pci ,ja polecam starą kartę creative ensonic 173 2x20wat na wyjściu :).

Używana. Ale wiesz mi się wydaje że może to być po części też wina sterowników.

Te same sterowniki nie działają na przeinstalowanym systemie (na innym dysku, ta sama wersja systemu), a ta na której pracuję, i miało to być wszystko elegancko zrobione, była aktualizowana z Windows XP HE, SP1a, do SP3.,

na nowo zainstalowanym dysku zainstalowałem próbnie Windows XP SP3, i w ogóle nie działają te sterowniki… hmy :slight_smile: poszukam, popróbuje…

tu niema wspólnego sterownik bo on steruje mikro układem i tu kanał leży btw odpal jakiś linux live i sprawdź czy dźwięk stereo jest jeśli jest na obu kanałach to sterownik dla windows jest zły, jeśli to samo czyli kanał nie gra to jest spalony.

no tak, będzie szybciej.

[5 minut później…]

tak faktycznie, jest tylko na jednym kanale dźwięk.

Więc, teraz zabieram się za lutownice :), i wyciągam płytę główną, zlutuje prawy z lewym kanałem :smiley: (spod spodu płyty głównej)

zbyt obciążysz kanał 2 głośniki/słuchawki i tez spali się intergry są do kitu ja wole stare creatiwy bo maja prawdziwe końcówki mocy tzn nie technologi smd dodatku na tda wzmacniaczu :P.

ja myślę że się nie spali :),

Dodane 17.01.2010 (N) 6:53

polutowane, działa na obu kanałach…

tylko ile to wytrzyma? :slight_smile:

już takie rozwiązania kiedyś stosowałem, i jakoś działała do dziś

A jaki jest sens słuchania jednego kanału na dwóch głośnikach? Kup chociaż jakąś tanią kartę na PCI.