Zintegrowana sieciówka nie otwiera stron internetowych

Mam ciekawy problem ze zintegrowana karta sieciową SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter na płycie Medion5000(MSI MS 6701).System Windows XP Prof+SP3,Celeron 2GHz i 512Mb pamięci.Zainstalowane sterowniki przypisane do tej karty sieciowej i efekt jest taki,że Skype,Tlen,GG i inne komunikatory + poczta IncrediMail hulają jak złoto.Niestety nie chcą hulać strony internetowe a wygląda to tak,że strona startowa na Firefoxie z biedą się załaduje,ale już kolejne strony nie.Pasek ładowania strony zatrzymuje się na ostatniej kostce i trwa w nieskończoność.Na IE 7 pasek dochodzi tylko do połowy a na Safari miele na okrągło ładowanie.Wyłączam kartę w BIOS,uruchamiam na PCI Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC#3 i internet chodzi aż milo patrzeć.Mam łącze z Dialogu 2 Mb,sygnał idzie z routera i poza tą jedną karta nigdzie nie ma problemu.Zmieniałem kabel podłączeniowy,zmieniałem sterowniki na inne,wszystko bez rezultatu.Czy ktoś ma jakieś konkretne domniemania co do przyczyny takiego stanu rzeczy.Za wszystkie rady z góry dziękuję.

dziadek Jur , nazwij temat konkretnie, zgodnie z regulaminem forum. Inaczej zostanie usunięty. Przypomnę, że rejestrując się na forum potwierdziłeś znajomość regulaminu i zobowiązałeś się do jego przestrzegania.

Przyczyna główna to uszkodzenie no chyba że producent udostępnił nowe sterowniki , spotykam się w sieci dość często z tym że działają takie karty na pół gwizdka :slight_smile:

Dzięki pysiu, mam wrażenie że to wina zintegrowanej karty.Płyta jest używana więc być może ma walnięta kartę,szkoda.

Mało prawdopodobne, ale możliwe. Mogą być DNS-y. Wpisz w pasku przeglądarki: 212.77.100.101 i napisz czy wejdzie.

Przepraszam Kpc,że dopiero teraz odpowiadam,niestety choroba wyłączyła mnie na jakiś czas z neta.Wpisany w pasek przeglądarki adres(212.77…) wchodzi,zmienia się na stronę wirtualnej polski i koniec ładowania strony.Chyba nie warto się więcej trudzić skoro na karcie sieciowej PCI jest wszystko OK.Dzięki za pomoc.Zamykam temat.