Zintergorwany realtek oraz słuchawki i głośniki

Witam, mam pewien problem, lae nie jestem pewien, czy jest możlie rozwiązanie go.

W komputerze mam zintergowana kartę dźwiękową Realtek połączoną dodatkowo z przednim panelem.

Z tyłu podłączona jest wieża z kolumnami a z przodu słuchawki.

Czy jest możliwość, aby obydwa urządzenia naraz odtwarzały to samo ale były oddzielnie konfigurowalne?

Jeżeli ktoś nie zrozumiał o co mi chodzi, tutaj małe wyjaśnienie:

W panelu sterowania po włączeniu wykrywania panela przedniego mam jeszcze do wyboru dwie opcje:

1)Wyciszanie tylnego urządzenia wyjścia, przy podłaczeniu przedniego urządzenia wyjścia.

  1. Równoczesne odtwarzanie dwóch różnych strumieni audio w przednicj i tylnych urządzeniach wyjścia:

a) Kierowanie wejścia mikrofonu/wejscia liniowejgo do panela przedniego.

b) Kierowanie wejścia mikrofonu/wejscia liniowejgo do panela tylnego.

W praktyce wyglądało to tak, że gdy miałem zaznaczoną opcję 1, był ten sam dźwięk i w słuchawkach i w głośnikach, ale w panelu sterowania bądź sterownika było widoczne jako jedno urządzenie - głośniki, i wyciszenie go powodowało wycieszeni obu urządzeń.

Gdy wybiorę opcję 2) (podpunkty a i b są zaznaczone) to owszem, występuje podział na kolumny i słuchawki, ale działa tylko to, które jest ustawione jako domyślne, a żeby je zmienić, muszę zrestartować aplikację emitującą ten dźwięk, inaczje mimo zmiany powiedzmy na słuchakwi, dźwięk nadal będzie grany przez kolumny.

Trochę to dziwne ponieważ wszystko co wykilkam w parktyce jest sprzeczne z tym co pisze w sterownikach.

Wcześniej mi to nie przeszkadzało, ponieważ miałem słuchawki z regulacją głośności, ale teraz mam bez i to ciagłe przestawianie ustawień jest bardzo denerwujace.

Powtarzam pytanie: Czy jest jakaś możliwość, aby dwa urzędzenia odtwarzały w danej chwili to samo, ale mogłu być indywidualnie ustawiane (m. in. głośność)

EDIT: Zapomniałem dodać - Windows Vista X64