Zintergrowana grafika

witam, mam zintegrowaną kartę graficzną na płycie głównej. Zastanawiam sę czy da się ją wymienić na inną (mocniejszą ofkors 8) ) albo czy da się zainstalować drugą jakimś sposobem… w ostateczności interesuje mnie czy jeśli dla mojej kart graficznej mam przydzielone 64MB pamięci z RAMU (fizycznie 512) czy mogę dodać kolejne 64 z zasobów kostki?

A masz port AGP/PCI-E na płycie,ewentulnie karta na PCI.

Jeśli bios może przydzielić karcie max 64 MB pamięci to nic nie zrobisz.

Może aktualizacja biosu coś da i może pojawi się opcja wyżej niż 64 MB.

eee co do slotów na karty graficzne to niestety nie widze żadnych :frowning: … a jęsli ten komputer kupiłem 2 miechy temu to bedzie do niego nowy bios?

Nie nasz slotu AGP czy PCI-E to nie dobrze.

Zobacz na stronie producenta Twojej płyty gł.

I zobacz w biosie czy możesz dać karcie np. 128 MB.

Ostatnio widzałem ATI 9200 na PCI [ale przepustowoćś PCI jest kiepska ok 130 MB.

a jak sie to zobacza?

OTy - kosmos.

Weź książkę do płyty głównej i poczytaj.

Opcje takie lub podobne:

Shared memory for integrated graphics lub Memory allocated for Integrated graphic card.Dział biosu prawdopodobnie INTEGRATED PERIPHERIALS.

mariusz02533 ściągnij everesta z vortalu, napisz nam jaką masz płytę główną :wink: będziemy wiedzieć czy masz jakiś port graficzny :slight_smile:

bios mam AMI 8)

To nie czat krótko zwięźle i na temat - tyle razy o tym piszę,to dział techniczny - chcecie pogadać PW/inne.

Weź dokumenty kompa i sprawdź,może również pisać przy slotach PCI.

ATI Radeon Xpress 200 Chipset

i mam na niej 2 sloty PCI I JEDEN WOLNY PCI EXPRESS-chyba…

To weź w końcu książkę do płyty głównej i poczytaj - jaki to typ płyty.

W książce są schematy i specyfikacja.

Tak wygląda PCI-E

pcie_lores_callouts.jpg

Żródło

http://www.crucial.com/library/pcie_agp.asp

ATI Radeon Xpress 200 Chipset -to juz chyba napewno ta… mam takie cuś wolne jak na twoim zdieciu Tobi przynajmniej na rysunku w manualu…

Czyli może masz tą płyte

http://www.continent.com.au/buy-2343.html

Napisz typ.

hmm po specyfikacji technicznej wyglada ze to ta, tylko ze… moja nie jest czerwona :stuck_out_tongue:

Jeśli jest złącze karty graficznej to da się włożyć kartę i ta zintegrowana zostanie automatycznie wyłączona (najprawdopodobniej, komputery mogą obsługiwać kilka kart i do 10 monitorów).

Złącze grafiki (AGP lub PCI-E) to takie najdłuższe powyżej innych. Niektóre płyty główne (najtańsze) mogą go nie mieć, wtedy nie da się dołożyć.

Przed dołożeniem trzeba oczywiście odinstalować sterowniki grafiki, wyłączyć komputer i wyciągnąć kabel zasilania.

na tej stronie jest RS410 a ja mam raczej RS400…