Zjadło mi jakieś 7 GB, jak odzyskać?

Zrobiłem 3. partycję programem PartitionMagic 8.0. Potem tę partycję usunąłem tym samym programem. Problem w tym, że to co usunąłem czyli ponad 7 GB nie przyrosło do innej partycji. A więc straciłem ponad 7 GB.

Teraz mam 2. partycje: C-11,7 GB i D-55,1 GB. Czyli razem mam 66,8 a dysk ma 80 GB… Co mam zrobić aby odzyskać brakujące GB ?

sprobuj programem z windowsa zarządzanie dyskami może pomoże

Widzi problem tzn. wolne miejsce ale nie wiem jak tym to naprawić.

jak widzi to nie masz tego stracone najpierw spróbuj zrobić z tego dysk logiczny z tego i sformatuj ale to będzie tylko 7 gb a nie jest to tak przypadkiem przestrzeń wykorzystana przez windows żeby utworzyć partycje? jak ona jes podpisana ta część

jeśli niepomoże to reinstalka i stwórz partycje odnowa całkowicie i po problemie

Na tych 7 co mi zjadło zainstalowałem Ubuntu.

Ubuntu to widział i widzi.

No to nie znikło tylko masz na niej inny system. Windows nie widzi partycji linuksa.

Ale zjadło mi to zanim zainstalowałem Ubuntu.

Usunełeś ją ale ona nie zostaje automatycznie zformatowana na dany sysstem plików i przydzielona.Skąd program ma wiedziec do jakiej partycji ma przyłączyć usuniętą musisz to zrobic ręcznie w tym programie jest chyba taka opcja.A ubuntu ją widzi ponieważ utworzyłeś na niej partycje (ext3 pewnie) przy instalacji ubuntu programem gepartet.

Tak właśnie się stało.

nie wiem co ty chcesz przez to uzyskać ale z tego co ja wiem to ty chcesz te 7 gb przydzielić do jakiś partycji??