Zła część komputera

Witam!

Mam pewien problem. Komputer nie chodzi na miare swoich oczekiwań(grafika się tnie, kwadraty na ekranie itp.) , i tu pytanie do was; Co może być “czarna owcą”?

Intel Pentium quad 4x 2.66ghz

ati radeon hd 3850 1gb

tracer hellfire 450w

Dodam jeszcze, ze komputer co jakis czas wydaje alarm, a temperatura nie jest wysoka:/

dzieki

Zasilacz złom, i grafika mogła by być lepsza. ile masz pamięci ram?

Wymieniłbym zasilacz i grafikę

4gb ram, ale mam 32-bitowke xp, wiec wykrywa okolo 2 :S

Mozesz mi pokazac, na allegro, mniej wiecej co mam kupic?

Podaj budżet ile masz pieniędzy,

Narazie nie mam nic :smiley: ale jak bede znal cene tego wszystkiego, to postaram sie nazbierac 8)

Hmmm no to podaj granicę do której MAX będziesz mógł zapłacić.

Myślę ze na gwiazdkę, dam rade z 700zł złapać :smiley:

Na początek może po prostu przeinstaluj sterowniki od sprzętu i sprawdź czy na pewno masz wszystkie…

Jeśli chodzi o moje zdanie to masz kompa całkiem dobrego. Nie powinno się dziać na nim nic z typu: grafika się tnie, kwadraty na ekranie…

Jak masz artefakty w grafice 3D to sprawdź wiatraki od karty graficznej, płyty głównej, procesora - najprościej czy się kręcą i czy nie masz zbyt gorących radiatorów.

Na początek tyle.

ps. nic nie zmieniaj w kompie bo nic nie brakuje tobie

Przy karcie graficznej, wiatrak chaczy, przez to wydaje zbedny dzwiek :S

@edit

Sterki mam do grafy najnowsze 9.9, do czego jeszcze instalowac? do plyty glownej tez instalowalem, z plytki :smiley:

Hmmmm, tak wstępnie to proponuje Radeon 4870 1gb i do tego zasilacz pentagram 460W,

ale odezwij sie w grudniu bo może się do tego czasu dużo zmienić :smiley:

Ten zasilacz, to da sie jeszcze szybciej wymienic. Tylko jeszcze ktos musi zamontowac:D

Sam zamontujesz. To nic trudnego, nie ma możliwości pomylenia złącza, wszystko jest też oznakowane. Problem to uporządkowanie kabli, ale idziesz do sklepu elektrycznego i kupujesz plastikowe zaciski/opaski na przewody i po kłopocie.

Co do grafiki to bierz coś wykonane w technologii 40 nm, czyli Radeony 5870/5850 lub przystępniejsze cenowo 5770/5750. Ciszej chodzą i mniej się grzeją + obsługa DirectX 11

5770 wydajnością jest gorszy od tego radka 4870. Nie sugerujcie się numerkami a testami :))

grafika.

jest ona za słsba na dzisiejsze gry; także wymień na 4870, najlepiej z chłodzeniem vaporX (lepsze i ciszej chodzi)

ten komputer się marnuje z xp na “pokładzie”, także wymień na viste 64bit lub 7 jak będzie dostępny, wtedy wykorzystasz potencjał komputera w pełni.

Ok,

To jeszcze mam jedna prośbę. Zrobi mi ktoś taka listę generalną, z nazwami produktów i cenami?

Bym był wdzięczny :wink:

Pierwszy będzie wymieniany zasilacz

http://www.gral.pl/preview/Corsair/Zasi … mm_98.html

http://allegro.pl/item786087543_zasilac … m_wwa.html

http://www.imperium.net.pl/x-p-17135.html

Jak grafa będzie wymieniana to odśwież temat jak będzie na kartę.

Pomyslalem, zeby zostac przy grafice, ale zmienic jej chlodzenie, bo ten wiatrak chaczy czy cos i glosno chodzi przez to :confused: Jest mozliwosc wymiany tego wiatraka? I jaki proponujecie do ati radeon 3850 :slight_smile:

Chyba, że da rade naprawić ten wiatrak. Ktoś zna sie na tym?:stuck_out_tongue:

Dodane 17.11.2009 (Wt) 21:44

Jaka proponujecie kartę graficzna do tego sprzętu??