Źla działająca rolka w myszce w Win7

Witam

Z racji tego iż dawna myszka na PS/2 nie chciała działać pod nowym Win7 byłem zmuszony na kupno nowej myszki pod USB, wybór padł na A4tech x-748 Extra Fire x-game Opto Oscar. Od jakiś dwóch tygodni rolka w myszce szaleje. Przewijając stronę do samej góry bądź dołu za pomocą rolki, strona “odbija się” od górnej/dolnej krawędzi strony bądź strona stroi w miejscu/wibruje pod czas przewijania rolką przy pomocy takiej samej szybkości. Gdy chce kliknąć na odnośnik za pomocą rolki to strona się przewija, choć dokładnie ja naciskam bez możliwości przekręcenia się jej. Usterka występuje we wszystkich przeglądarkach, na różnych stronach www oraz w oprogramowaniu w którym używamy rolki. Podłączając myszkę pod xp ten problem nie występuje albo jest bardzo mały.

Komputer został przeskanowany programami antywirusowymi oraz zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki do myszki, lecz to nie zmienia faktu że z myszki korzystać się nie da.

Czy ktoś zna rozwiązanie na ten problem?

pozdrawiam

Proponuje dwa rozwiązania 1 to włączyć w biosie funkcję myszy pod usb 2 to sprawdzić ja jeszcze u kogos innego najlepiej na windows 7 by było bo jak piszesz sprawdzałeś na xp i problem nie wystepuje lub w małym stopniu czyli jednak nie masz pewności że i na xp dziala prawidłowo więc może jednak coś w komputerze Twoim jest coś nie tak

Na opakowaniu myszki pisze również że współpracuję z systemem Windows do Visty włącznie. Najdziwniejsze jest to że działało prawidłowo i nagle przestało działać. Czasami podczas przewijania dzieje się również tak że obraz w miejscu wibruje podczas “rolkowania”