Zła jakość filmów


(Darom82) #1

Zastanawiam się nad tym, gdyż jakieś 3 tygodnie temu nagrałem na płyte CD filmy między innymi Ace Ventura. Wcześniej jak te filmy były jeszcze na moim dysku twardym to była dobra jakość tych filmów. Natomiast jak ponagrywałem sobie te filmy na płyte CD i dziś sobie oglądałem te filmy z płyty CD to zauważyłem, że jakby jakość tych filmów się troche popsuła. Sa jakby takie troche nie wyraźne jeśli chodzi o obraz tych filmów. Są takie jakby niektóre zamazane troche.

Dlaczego tak się dzieje ? Czy możliwe to jest jeśli film pobieram w dobrej jakości i nagram na płyte CD taki film to po jakimś czasie na płycie CD ten film się zepsuje ? - sensie, że będzie się psuła jego jakość ? Możecie mi jakoś w tym pomóc ?


(Qba Lukaszczyk) #2

Ace Ventura jest za free? Fajnie!

Nic dziwnego, skoro nagrywasz kilka pełnometrażowych filmów na malutką płytę CD (700MB). Spora kompresja i tak się dzieje.

Musiałbyś nagrywać bez jakiejkolwiek zmiany formatu, tzn. nagrać jako dane.


(Darom82) #3

Czyli w jaki sposób to robić, żeby było dobrze ? bo fakt faktem nagrywam te filmy na płyte 700 MB. Chyba niema o większej pojemności takich płyt do nagrywania.

Nagrywam te filmy w programie Cyberlink Power2Go więc nie wiem co jest nie tak. Możecie mi jakoś w tym pomóc by tak się nie działo ? :frowning:


(Qba Lukaszczyk) #4

Nagraj film jako dane. Poza tym, w dzisiejszych czasach są chyba płyty DVD-R, nie?


(Dar05) #5

Film miałeś w divixie na dysku, tak? W formacie avi? Jak nagrałeś na płyte to nie powinno być różnicy, chyba że zmieniałeś format lub kompresje. Moze być też tak ze jak odtwarzasz bezpośrednio z płyty to transmisja obrazu jest zbyt wolna i przez to klatki nie są wyświetlane tak jak powinny. Wygląda to właśnie tak że obraz jest taki mułowaty, zamazany i skaczący. Spróbuj najpierw skopiować na dysk i z dysku odtworzyć, a po tym stwierdzić czy jest różnica :slight_smile:


(Darom82) #6

Przecież pisałem do cholery jasnej w moim pierwszym poście że na dysku otwiera mi filmy wszystkie w dobrej jakości tak ? - więc jak nagram z dysku na płyte CD i oglądam film z dysku CD na moim laptopie to po kilku tygodniach ta wersja filmu z płyty CD jest gorsza, jest zamazany jakby obraz. Filmu na dysku mam w różnym formacie: avi, rmvb jednak nie zmieniałem formatu tych filmów i nie robiłem żadnej kompresji.

Tak jak było tak nagrałem. I nagle po kilku tygodniach film, który u mnie na dysku był w dobrej jakości teraz na płycie CD jest zamazany obraz, taki właśnie mułowaty. Czy da się to jakoś naprawić, żeby tak nie było ?

Jak to zrobić :?:

To są te, co można nich kilka razy nagrywać i kasować pliki i znów nagrywać ?

Bo mi zależy żebt nagrać film na stałe na płycie CD żeby za rok czy za dwa znów sobie ten film obejrzec w dobrej jakości.

Możecie mi pomóc w tym ?


(Dar05) #7

Jak odtwarzasz bezpośrednio z płyty CD to może być problem ze zbyt wolną transmisją danych z płyty. Zawsze lepiej skopiować z płyty na dysk i wtedy oglądać. Szybciej działa i cicho, nie słychać kręcącej się płyty :slight_smile: DVD-R to zwykłe płyty dvd na które upchasz jakieś 4,3 gb. Płyty do wielokrotnego zapisu to DVD-RW lub CD-RW.