Zła jakość nagrywanych płyt

Płyty muzyczne nagrywane przez moją nagrywarkę są złej jakości, to znaczy gdy odtwarzam je na moim sprzęcie grającym nie wiadomo kiedy występują krótkie “cyknięcia”, “skrecze”.

Nagrywarkę mam może 1,5 roku, zbyt często nie była używana, LightScribe chyba tylko dwa razy. Wadliwość sprzętu wykluczam, ponieważ starsze płyty działają bez zarzutu.

Da się coś z tym zrobić?

Jaka to nagrywarka (model)?

Rozumiem, że nagrywasz płyty w formacie Audio-CD wkładając na nie jakieś mp3, mwa czy wav z kompa? Czy kopiujesz oryginalne płytki Audio-CD?

Jakich płyt używasz?

-eksperymenty z innymi programami do nagrywania -raczej zalecane…

–ale ograniczenie prędkości nagrywania do np 24 też bywa wskazane…

Kup płytę czyszczącą napędy. Weź w Nero ustaw większą pamięć podręczną RAM i dyskową. Nagrywaj maks 24x. W tym czasie można wyłączyć programy ciągle korzystające z dysku. No i nie graj w gry podczas nagrywania, bo znajomy talent w ten sposób nagrywał płytki i żalił się jaka ta nagrywarka niedobra.

Do płyt Audio-CD najlepiej stosuj prędkość 8x lub ewentualnie 16x. Generalnie im niższa prędkość tym mniej błędów.

Nagrywarka dokładnie taka http://icomp.pl/produkty.php?sid=nagrywarki_dvd-124

A z tą płytką czyszczącą to chyba spróbuje dopiero po świętach.

Biorę z dysku mp3 i zapisuje jako Audio CD.

na ogół muzyke najlepiej nagrywać na dobrych plytkach (ciemnych i nie prześwitujących od strony zapisywalnej) ze stałą prędkością (czyli żeby nagrywarka nie wyłączała lasera i nie wchodziła na wyższe obroty, choć to zależy od techniki zapisu) najczęściej jest to x8, x16,

warto także pomyślec nad nowym firmwarem (jeśli posiadasz w niej starszy oczywiście)

http://www.cdrinfo.pl/bios/8050123421

Czy jest to reguła, że czym wolniej nagrywam tym lepiej?

Tak. Mniejsza prędkość = mniejsze ryzyko błędu zapisu. Ponadto podczas nagrywania płyty nie należy używać innych programów, zwłaszcza gier.

Wolniejsza niekoniecznie. Jeśli wszystko jest ze sprzętem ok, nie ma błędów na dysku, nie jest pofragmentowany to i można nagrywać nawet 52x. Osobiście posiadam 7letniego LG i nieraz na szybkiego nagrywałem i to na dodatek dane i nie było nigdy problemu

mówimy o muzyce, a nie o danych, na muzyke znaczny wpływ ma prędkość nagrywania,

http://www.cdrinfo.pl/cdr/porady/howto/ … nero/audio i chłopaki z cdrinfo, także radzą zmniejszyć prędkość, więc chyba ma to jakiś sens…

skrzek

Pomyśl logicznie… Uszkodzony w pewnym momencie plik muzyczny czy wideo da się odtworzyć. W muzyce będzie słychać trzaski a w filmie obraz się rozlezie. W pliku exe wyskoczy błąd CRC =P~

oczywiście że tak, tylko zastanów się w jaki sposób napęd komputerowy odczytuje płytę, zobacz jaki jest bufor odczytu i jaka korekcja błędów, a teraz odnieś to do odtwarzacza cd którego prędkość jest x1, trochę gorsza korekcja (chociażby ze względu na prędkość) mniejszy bufor odczytu (chyba ze jest antyszok - w wieżach z reguły brak) i fakt że jeśli wystapi błąd - to odtwarzając muzykę, napęd nie ma kiedy skorygowac błędu, dlatego nagrywa się wolnie by ilośc tych błędów zmniejszyć.

OK, nowy firmware+ szybkość 4x+ płytka czyszcząca i nikt nie słyszy trzasków oprócz mnie, chyba się przeczuliłem :frowning: . Jeszcze nagram płytke video DVD i zobaczymy czy test 100% zdany. Dziękuje za okazaną pomoc.

Aha, właśnie przesłuchuje, dwa nagrania sa “głuche” powinnien być dźwięk a go nie ma, ale to już raczej problem formatu.

no i oczywiście mp3 czy co tam masz musi być przyzwoitej jakości. Niew będzie cudów jak nagrasz jakieś mp3 jakości 64 kbps :wink:

W tym zielony nie jestem :slight_smile: . A DVD Video nagrało się miodzio cud, temat uważam za zamknięty. Jeszcze raz dziękuje.