Złącze cyfrowe w samsung 943NW?

Witam.

Kupiłem ten monitor http://www.proline.pl/sklep.php?prodid= … 19+943NW+B

ma on tylko złącze analogowe, ale mam kartę graficzna Radeon 9600PRO która ma wtyczkę na złącze cyfrowe…

czy da się w jakiś sposób podłączyć monitor za pomocą złącza cyfrowego??

Tak,przez przejściówkę http://allegro.pl/item507487108_adapter … _nowy.html

mam taka przejściówke. ale to jest przejściówka do karty. a ja na karcie mam złącze cyfrowe tylko w monitorze nie mam. W monitorze mam tylko analogowe. Wiec chyba monitor nie obsługuje cyfrowego… ?

To w czym problem?Wepnij przejściówkę do karty graficznej,podłącz kabel do przejściówki i monitora.

Kurde w tym problem że ja w monitorze nie mam cyfrowego…

Szczerze to Cię nie rozumiem.Jeżeli masz taką przejściówkę to musi dać radę podłączyć.

Stronę DVI przejściówki podłączasz do karty graficznej,z drugiej strony podłączasz jedną końcówkę kabla D-sub----D-sub,a drugą do monitora.Ja mam tak podłączone i wszystko działa,więc nie wiem gdzie tkwi Twój problem.

w tym ze monitor nie ma fabrycznie wbudowanego gniazda DVI(cyfrowego). Ma tylko analogowe D-Sub. I jesli nie ma fabrycznie wbudowanego i podłącze tą przejściówke do monitora to nic sie nie zepsuje? i czy będzie lepsza jakość obrazu na tym cyfrowym? zauważalna różnica?

Czy Ty w ogóle czytasz to co Ci piszę?Wiem,ze nie masz cyfrowego złącza w monitorze,napisałeś to w pierwszym poście i więcej nie musisz.Napisałem Ci też jak masz podłączyć,że ja tak mam i wszystko jest w porządku (i pewnie jeszcze parę milionów ludzi tak ma podłączone).W nowych kartach graficznych bardzo rzadko można spotkać już złącze analogowe D-sub,najczęściej są tylko dwa DVI,czasem dodatkowo jeszcze HDMI.Producenci z reguły dodają taką przejściówkę po to żeby móc podłączyć monitor tylko ze złączem D-sub do karty z DVI.A jakość obrazu oczywiście nie będzie taka jakbyś miał połączenie DVI-DVI.

nie bedzie taka jak na DVI-DVI ale bedzie lepsza niż na D-SUB - D-SUB… tak ?

Raczej taka sama.

jeśli będzie taka sama to jaki jest sens bawić sie w przejściówki ? :slight_smile:

Wybacz,ale czego Ty właściwie oczekujesz?Napisałeś,że masz na karcie złącze DVI a w monitorze masz D-sub i chcesz to podłączyć.Piszę Ci wszystko co i jak,a teraz mi piszesz po co masz się bawić w przejściówki.

Trzeba było od razu napisać,że chcesz podłączyć kartę z monitorem przez wyjście DVI a nie D-sub bo przecież Twoja karta takie też posiada i czy w ten sposób uzyskasz lepszy obraz.Następnym razem bardziej precyzuj pytanie o co Ci dokładnie chodzi,obędzie się bez pisania niepotrzebnych postów. :evil: