Złamany pendrive!

(Ixjakub) #1

Witam!

W pendrivie firmy Pentagram (1gb) ułamało mi się złącze USB.

Opakowany jest (raczej był) w gumę, więc ją rozkroiłem. Są na nim dosyć ważne dane i proszę o pomoc: w jakiej kolejności połączyć kabelki (wyciąłem z innego urządzenia)?

Są: czerwony, biały, czarny, zielony. Połączyłbym to jakoś tak na "aby, aby", żeby dane skopiować.

Jak nie wiecie to jaką firmę odzyskującą dane polecacie :smiley:

(SeBoLaS) #2

No połącz kolor do koloru bez znaczenia od którego zaczniesz

(Joni987) #3

czerwony ~5V

biały D-

zielony D+

czarny ground (uziemienie)

(Frog) #4

ixjakub , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Ixjakub) #5

Nie, inny problem, zrobię po południu (wieczorem) zdjęcie.

(Himmak5g) #6

Ja nie wiem jak to połączyć ale wiem że firmy do odzyskiwania danych wezmą nie mniej niż 500zł. Róznie to bywa chodź moze w twoim przypadku to po prostu połączą te kable i taniej wyjdzie. Bys sie musiał ich zapytać.

(Ixjakub) #7

Niektóre firmy mają napisane po gwiazdce: analiza darmowa jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług. W przeciwnym wypadku... :wink:

Zdjęcia problemu:

http://s2.zapodaj.net/504714.png.html

http://s2.zapodaj.net/27243697.png.html

(Michal Kolatek) #8

A masz tą końcówkę? Może spróbuj przylutować, tylko dobrą lutownicą (najlepiej bez transformatora) żeby nie nagrzać pamięci.

(Ixjakub) #9

Próbowałem tak "na styk", ale albo nic się nie działo, albo komunikat "Nierozpoznano urządzenia USB"

Jak te kabelki połączyć?

(Ixjakub) #10

Pomóżcie :!:

(pakeroso) #11

A ten ułamany kawałek posiadasz ?

(art678) #12

Jeżeli bym miał ten ułamaną końcówkę to zrobił bym tak:

1 Rozebrał bym tą ułamaną wtyczkę aby mieć plastikowy środek

2 dolutował bym kabelki ( tak około 4 - 5 cm) do tego plastiku (plastikowa część ułamanej wtyczki)

3 Plastyk z przylutowanymi kabelkami umieścił bym w przedłużaczu USB (ale bez podłączenia)

4 przykładając plastyk do płytki drukowanej

sprawdzić kolejność kabelków i bardzo ostrożnie przylutował (punkt - punkt)

Możliwe że podczas wyłamania punkt lutowniczy oderwał się od ścieżki i masz większy problem (więcej roboty).

ps. jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie z lutownicą zanieś ten sprzęt do punktu napraw rtv , oni powinni sobie z tym poradzić.