Źle działający profil zasilania

Jest sobie minikomputerek z Windows 10. Profil zasilania ustawiony na “Wysoka wydajność”, wyłączenie ekranu po 60 minutach, uśpienie komputera po 120 minutach. W sumie, jakiekolwiek wartości tam nie ustawię - nie ma to znaczenia, bo komputer przechodzi w stan uśpienia po ok. 3 minutach. Przejrzałem chyba wszystkie opcje związane z zasilaniem. Podpowie ktoś gdzie szukać problemu?
Windows ze wszystkimi aktualizacjami, ale przed nimi było podobnie.

A może to nie jest przejście w stan uśpienia komputera, tylko wygasza się monitor LCD w tym zestawie?

Nie no, takie coś to sprawdziłem od razu. Podpięte jest to do telewizora i na 1000% usypia się komputer. Co ciekawe, po tym jak zgłoszono mi ten problem, jeden dzień sprawdzałem jak to działa i wszystko było ok, tzn. ekran był wyłączany po godzinie. Następnego dnia wszystko wróciło do normy, czyli przestało działać tak jak powinno, czyli uśpienie po 3 minutach.

wejdź w Start Ustawienia w polu na samej górze znajdź ustawienie wpisz rozwiazywanie problemów
zjedź na sam dół masz opcje zasilanie uruchom narzędzie do wykrywania problemów z zasilaniem . Problem ten mógł pojawić się po aktualizacji systemu.

1 polubienie

Jeszcze można by wyłączyć szybkie uruchamianie i sprawdzić czy może np. sterownik intela nie robi problemów. np. Intel Management Engine (IME / ME / IMEI).