Złe funkcjonowanie komputera czy to wina zasilacza?

(evol230) #1

Witam.

Mam problem z stabilnością komputera gdy włączam komputer stacjonarny np. na niecałe 5 minut i go po tym czasie wyłączam i po kilku minutach lub godzinach go włączam to pokazuje mi 50% minimum zużycia procesora do max 100% kompa muli programy nic nie robią bo sprawdzałem, zasilacz i procesor itp się grzeją i pokazuje złą godzinne na komputerze z dnia o której wyłączyłem komputer i nie chodzi parę wejść USB czasem mam tak problem a czasem nie ma tego i komputer chodzi normalnie, jak np. wyłączam komputer normalnie od zasilania (prądu) to ten problem występuje gdy go wyłączę za jakieś 5minut od zasilania (prądu) to tego problemu nie ma i normalnie funkcjunuje komputer, problem też nie występuje gdy komputer wyłączam normalnie ale nie od zasilania (prądu) czyli nie po 5minutach.

Windows był przeinstalowywany 2 razy, napięcie tez sprawdzałem w listwie zasilającej komputer i wszystko jest normalnie.

Problem występuje gdy w serwisie wymienili mi płytę główna bo w starszej płycie sloty RAM z 4 spaliły się 3, byłem już w tym w serwisie ale nic to nie pomogło.

Czy to wina zasilacza czy jest za słaby (zasilacz 400W TRACER).

Parametry komputera:

System operacyjny Microsoft Windows 7 Ultimate 64bit

Procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.2GHz

Płyta główna Gigabyte GA-M720-US3 rev.2

Pamięć ram 2x1GB DDR2 800 + 2x1GB DDR2 667 (4GB RAM)

BIOS Award Modular BIOS v6.00PG Data 05/12/10

Karta graficzna Gigabyte GeForce GT 220 1GB DDR3

Dysk twardy 160GB.

Proszę o pomoc, czego to może być wina ??

Zdjęcia:

(Johny) #2

Zasilacz jest z tych,które mogą spalić cały komputer.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

(evol230) #3

Dzięki, zobaczę jak kupie inny model zasilacza powinien starczyć 600W?

(Piotr Kluzowicz) #4

600W to będzie za dużo. Kup 400-450W, ale porządnej firmy.

Wymień też baterię na płycie głównej.

(Dwodnicki) #5

Fortron/Corsair np są z tych tani a właśnie dobrych zasilaczy 80+. No a wyłączanie z listwy to może się skończyć uszkodzeniem dysku.

(evol230) #6

Dzięki za pomoc, zobaczę jak wymienię zasilacza i baterie w płycie głównej, po wymianie powinien już chodzi normalnie :slight_smile:

-- Dodane 11.10.2010 (Pn) 10:25 --

Po wymianie zasilacza i baterii w płycie głównej komputer chodzi normalnie :slight_smile: dzieki wielkie za pomoc.