Złe kolory na monitorze

Witam, mam problem bo formatowaniu systemu, na monitorze LCD zamiast białego koloru jest zielony, i trochę tak jakby jest obraz nie wyrazisty i jest mniej kolorów, zainstalowałem sterowniki, wszystko co się da i nic, proszę o pomoc bo sam nie dojdę końca temu problemowi…

do czego sterowniki instalowałeś?

normalnie, po zainstalowaniu sterowników wykryło mi karte elegancko tylko nic się nie zmieniło ;/

wszystko jest w odcieniach zielonego? sprawdź przewód pomiędzy jednostką a monitorem czy przypadkiem się nie ukruszył gdzieś.

wejscie DVI czy D-SUB? a może HDMI?

Jak Twoja karta graficzna ma z tył dwa wejścia na monitory to przełóż wtyczkę i zobacz czy działa - miałem podobną sytuację ale obraz był niebieski - okazało się że siadło gniazdko nr 1 w karcie graficznej a miesiąc potem karta dokonała samospalenia. Jak po przełożeniu wtyczki z 1 na 2 problem zniknie to obserwuj temperaturę karty albo od razu oddaj na gwarancje (dla pewności sprawdź jeszcze z innym monitorem czy problem występuje-jak tak to wina karty). W kwestiach sprzętowych polecam zainstalowanie nowszych/starszych sterowników (nie wiem czy masz najnowsze czy jakiś starsze) i przeinstalowanie Direct X . Dobrze by było gdybyś napisał jaki to system operacyjny i jaka karta bo wróżenie z kryształowej kuli idzie mi raczej kiepsko :slight_smile:

szczerze to nie wiem jakie to jest wejscie, ale napewno nie takie jak mają stare kompy, jest takie szerokie ;p system win xp professional a karta graifczna GeForce 8600 GT, heh i jedno wejscie nie działa a drugie jest takie jakie jest ;/ nie wiem czy sterowniki pomogą bo mam najnowsze w Direxa już przeinstastalowałem i nic ;/

Potrzebujesz przejściówki na DVI żeby sprawdzić - zgaduje że masz dwa wejścia różnych typów - jedno na D-Sub a drugie na DVI - do karty graficznej lub monitora powinieneś dostać przejściówkę do DVI a jak nie to kup w sklepie ze sprzętem za kilka złotych ( http://www.allegro.pl/item1010670753_pr … a_r16.html - to takie coś:) ). I wtedy sprawdź. Tak jak pisali przedmówcy może też być to wina kabla lub wtyczki w monitorze. Sprawdź monitor na innym kompie i inny monitor na swoim kompie. Spróbuj też z przepięciem na drugie gniazdko tak jak Ci napisałem. Na tej podstawie dasz radę ustalić czy wina leży w monitorze czy w karcie graficznej bo na kwestie oprogramowania mi to nie wygląda.

godziu1909 , nie krzycz. Popraw tytuł tematu, inaczej zostanie usunięty. Przenoszę do odpowiedniego działu.

viewtopic.php?f=16&t=394978