Zle nagrywanie cd-rw oraz cd-r większych prędkościach niz 4

Moja nagrywarka nadaje sie na rozpałkę!

Najgorzej jest przy kasowaniu płyt CD-RW i nagrywaniu CD-EREK - (płyty CD-R m.in. Esperanza, a CD-RW np: HP). Nagrywarka przy kasowaniu CD-RW wydaje dziwne ogłosy, przyspiesza płytę do niewiarygodnych prędkości, co chwile słychać do tego szum (no bo jak się prędkość zwiększa to i nagrywarka szumi Razz). W Ashampoo przy kasowaniu całkowitym otrzymałem komunikat, że “KASOWANIE NIE ZOSTAŁO UKOŃCZONE”, a w Nero Express: “BŁĄD KASOWANIA !”

Szybkiego kasowania to w ogóle nie włączam - bo jak się włączy, to potem już tylko nokaut czyli RESET działa… Płyta może się kasować dotąd, dopóki komp jest uruchomiony… A przy nagrywaniu dwóch płyt Esperanza CD-R każda s.c.h.r.z.a.ń.i.ł.a. się dokładnie w tym samym miesjcu.

Każda płyt CD-RW kasuje się tak samo, czyli wcale sie nie kasuje. A na płycie jest to, co było przed kasowaniem…

Od momentu włożenia płyty do momentu, kiedy komp zakapuje płytę (to co nia niej jest) mija jakieś 1-1,5 minuty… Wolno sie z płyt kopiuje, dobrze że mam DVD-ROM drugi…

Chcę zaznaczyć, że to już trzecia wersja tej samej nagrywarki (marka LG model HL-DT-ST-CD-RW GCE -8527B) Smile Very Happy Razz . Pierwsza wersja miała coś z laserem, potem wymienili ma na taką, w której się tacka zablokowała, a teraz mam tą już od lutego’06.

Ostatnio próbowałem z przywracaniem rejestru. Raz dało to naprawę, ale potem, kiedy włożyłem jakąś dziwną płytę, to teraz i przywracanie rejestru nic nie dało…

TĘ wersję nagrywarki mam od ok. listopada 2005 roku… Była też testowana u kolegi. Było tak samo jak i u mnie!

//////////////////////////////////////////

Wklejam log z Ashampoo:

0:10:41: Przygotowywuję

0:10:41: Analiza ścieżek

0:10:41: Analiza ścieżek zakończona sukcesem

0:10:41: Przygotowywanie zakończone sukcesem

0:10:41: Nagrywam z prędkością 16x w trybie track at once. Nagrywanie płyty CD nie zostanie ukończone.

0:10:41: Pre-buforowanie danych...

0:10:42: Pre-buforowanie danych zakończone.

0:10:43: Nagrywam płytę CD

0:10:43: Nagrywam ścieżkę 1 o długości: 469 MB

0:14:06: Zapisywanie płyty niezakończone.

0:14:06: Przeciętna szybkość zapisu: 0 KB/s lub 0x.

0:14:06: Nagrywanie płyty CD zakończone

0:14:06: Nagrywanie płyty CD nieudane

0:14:43: DiscInDrive: No disc in drive. (KEY: 2 ASC:3a ASCQ:2 - NOT READY: MEDIUM NOT PRESENT - TRAY OPEN

Ta płyta to było CD-R. Nagrałem ją potem prędkością 4x, nagrywała się dobrze. Ale po nagraniu nie wczytała się w żadnym napędzie…

Masz dwie opcje

1 - zrób to, do czego się nadaje !

2 - zmień tytuł na konkretny temat do rozmowy

Mam już nową nagrywarkę, więc ten temat nie jest potrzebny, a ja go jakoś nie potrafię usunąc :frowning:

Nie masz takiej możliwości - w takich sprawach używaj PW do Moderatora Zostaje dla potomnych, być może ktoś rozwiąże problem. Nie ma potrzeby usuwania