Złe oprogramowanie do złego procesora co zrobić?

Witam !!

Bardzo przepraszamz góry jeżeli wybrałem zły dział jeśli tak to proszę i przeniesienie i serdecznie przepraszam .

A więc przejdę do sprawy , mianowicie chodzi oto że System jak idostałem przy kupnie laptopa HP Pavilion dv6 1135ew to Windows Vista Home Premium 32-bit i ostatnio zaskoczyła Mnie jedna rzecz gdyż przypomniało Mi się że Mój procesor jest 64-bitowy sprawdziłę mto dzięki Programowi do sprawdzania sprzetu Everest Home Edition

To ejst wykaz z Niego i an tym wykazie widać że jakgdyby jeden rdzeń komputera nie działa :

Pole Wartość

Właściwości procesora

Typ procesora Mobile , 2200 MHz

Zbiór instrukcji x86, x86-64, MMX, 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB

Pamięć podręczna L2 512 KB (Asynchronous)

Multi CPU

CPU #0 AMD Turion X2 Dual-Core Mobile RM-75, 2200 MHz

CPU #1 AMD Turion X2 Dual-Core Mobile RM-75, 2200 MHz

Wykorzystanie procesora

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 0 %

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 22 %

Mam pytanie co z tym zrobić czy wsyztsko jest wporzadku czy dostałem złego Windowsa czy powinienem mieć 64 - bitowego czy też nie Prosił bym o jak najszybsza odpowiedz :stuck_out_tongue: Pozdrawiam !!

Jeżeli to OEM to nie widziałem 64 bitowego :stuck_out_tongue:

Wszystko jest w porządku możesz mieć 32 jak i 64 bitowy system 8)

ad1) wszystko jest w porządku.

to że masz 64bit procesor to nie oznacza że nie można mieć 32bit system.

nie musisz mieć 64bitowego systemu Windows :slight_smile:

ile masz pamięci RAM?

są 64bitowe oemy (Visty,7).

Mam 4 GB Ramu a odziwo Program Everst wykrywa tylko 3GB i włąśnie koelga Miał w Toshibie podobną sytuację jak zainstalował 32 bitowy system Visty do Toshiby z 64 bitowym prockiem czytału 3GB ramu zamiast 4 to co pokazuje Everest :

Pole Wartość

Pamięć fizyczna

W sumie 3068 MB

Użytych 1263 MB

Wolne 1805 MB

Wykorzystanie 41 %

Rozmiar pliku wymiany

W sumie 6342 MB

Użytych 1393 MB

Wolne 4948 MB

Wykorzystanie 22 %

Pamięć wirtualna

W sumie 9411 MB

Użytych 2657 MB

Wolne 6754 MB

Wykorzystanie 28 %

Physical Address Extension (PAE)

Obsługiwane przez system operacyjny Tak

Obsługiwane przez procesor Tak

Aktywna Tak

I troszkę Mnie ta sytuacja zastanawia tym bardziej że Firma Hp jest dość rzetelną firmą i wiem że by napewno wymeinili by Mi oprogramowanie gydbym sie oto do Nich zwrócił i chcę sie poprostu dowiedzieć czy Mam rację i czy Powinienem mieć 64 bitową wersję oprogramowania czy Mój komputer jej wymaga

32 bitowy system nie obsłuży 4 GB pamięci, ale 3-3,5 GB zależnie od płyty głównej, taka już jego architektura. Co do wymiany systemu- dziś laptopy są sprzedawane z systemem jako jedna całość, zaś sam system w takiej konfiguracji jest OEM-em. Szansa na wymianę systemu jest nikła, żeby nie powiedzieć - żadna. Pozdrawiam

Jak nikła jest szansa to zalezy od tego jaka tak naprawdę jest prawda czy oprogramowanie 32bitowe moze być instalowane w laptopach z 64 bitwym procesorem czy nie czy im to szkodzi czy nie itd. itp.

System 32 bitowy w żadnym wypadku nie szkodzi procesorowi 64 bit ani pozostałym elementom komputera. Nie potrafi co prawda wykorzystać więcej niż 3,5 GB ram, ale nie ma to wpływy na sam procesor. Jak już pisałem wcześniej laptop+system to produkt sprzedawany jako całość. Właściwie zerowa jest szansa, że ktokolwiek wymieni Ci Twojego windowsa. Zresztą po co? Wiele programów nie działa na 64 bitowej wersji systemu, a jego możliwości mogą w pełni wykorzystać tylko osoby, które na co dzień używają wielowątkowości. Pozdrawiam

Czyli jednym słowem nawet gydbym wymienił system na 64bitowy to absolutnie nic by Mi to nie dało to raz a dwa nie zauważyłbym żadnej różnicy w szybkości,sprawności ich działania ???

Używam od długiego czasu systemów x64, różnych, nie tylko windows i porównując je z systemami x32 mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że systemy x64 działają szybciej i są bardziej responsywne od x32.

Podążajmy do przodu, nie pozostańmy daleko z tyłu.

Więc śmiało może wystapić taka ewentualność że Sytem 32-bitowy zamula Mi komputer ???

Oczywiście że nie. Masz wszystko w porządku z komputerem i nie kombinuj bo nie ma z czym. Komputer nie dostanie nagle “kopa” bo z 3.5gb będzie nagle widział 4 gb, do tego ludzię często narzekają na problemy z systemami 64bit-owymi. starsze gry nie działają lub programy.

A już napewno zapomnij że wymienią ci system bo ich o to ładnie poprosisz.