Złe rozszerzenie

Witam

Mam problem z otwieraniem programów ponieważ przypadkowo zmieniłam program domyślny jakim miał być uruchamiany jeden z plików. Od tej chwili wszystkie programy w menu start i pasku zadań próbują otwierać się przy pomocy worda. Jak to odkręcić ? Przywracanie systemu nie naprawiło tego błędu. Odinstalowałam worda i pomogło, ale po ponownej instalacji problem wraca. Jeśli komuś udało się to rozwiązać to proszę o pomoc. Sprawa jest dość pilna ponieważ do pracy potrzebuję worda. Z góry dziękuję za pomoc.

Menu start i wpisz sobie w pole wyszukiwania “rozszerzenia” a potem “zmień typ pliku skojarzony z rozszerzeniem pliku”

Inny sposób:

Kliknij ten plik prawym przyciskiem myszy, wybierz “otwórz za pomocą”, po czym “wybierz program domyślny”; w otwartym oknie wybierz właściwy już program, który ten plik powinien otwierać; zwróć uwagę, by zaznaczyć opcję “zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików”;

Witam i dziękuję za radę ale nie mogę tego zastosować. Zmieniło mi program domyślny do otwierania plików .lnk na Worda. Może ktoś wie jak to naprawić. Bardzo dziękuję za pomoc.

Dodane 24.02.2010 (Śr) 15:39

Dziękuję już znalazłam na innym forum i zadziałało

Podaję sposób dla tych, których może to spotkać. Opisana jest Vista ale działa też w win. 7.

Post przez przemob » 03.02.2009 (Wt) 10:22

Dzięki za pomoc. Już mi kuzyn pomógł.

W Windows Vista:

-uruchomić regedit (wpisać regedit w pasku w Menu Start i uruchomi się)

  • odnależć klucz

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts.lnk

Posprzątać go -

W kluczu OpenWithList zostaje tylko (Domyślna)

W kluczu OpenWithProgids zostają (Domyślna) i Inkfile

Reszta wpisów to własnie sprawcy problemu - usunąć.

Inny, trzeci klucz - usunąć.

Zamknąć regedit, zalogować się ponownie.

przemob