Źle sformatowana karta pamięci micro SD

Witam,

chodzi o to że formatowałem kartę pamięci micro SD i zaznaczyłem rodzaj pamięci NTFS - czy jakoś tak. Problem polega na tym że teraz komputer nie widzi karty. Proszę o pomoc! 

Jakiej wielkości jest ta karta, nie możesz sformatować ponownie?

Kara ma 64GB. 

Z chęcią bym ją sformatowal jeszcze raz ale niestety żadne urządzenie jej nie wykrywa. 

Pokaż okno Zarządzanie Dyskami z podpiętą kartą

Proszę.

 

Sprawdź w czytniku inną kartę, sprawdź tę kartę w innym urządzeniu, komputer, tablet, itp. 

Inna kartę komputer widzi.

W innym urządzeniu też jej nie widać. Próbowałem w telefonie. 

Gwarancja, lub śmietnik. 

Dobra dzięki 

“…NTFS - czy jakoś tak.” ?

To , że “nie widzi” jej Windows :

http://netcologne.dl.sourceforge.net/project/gparted/gparted-live-stable/0.24.0-2/gparted-live-0.24.0-2-amd64.iso

Karta ta jest SD X C (>32 GB) . Czytniki smartofonów i tabletów przeważnie są SD H C (karty ≤32 GB) . Przeważnie nie obsługują NTFS tylko FAT32 (max. wielkość pliku 4 GB ! ) , czasem exFAT (FAT64) (max. wielkość pliku 16 E B) .

Najpierw należy przeczytać parametry techniczne smartofonu/tabletu ! a następnie zakupić odpowiednią kartę µSD i sformatować ją w systemie plików który obsługuje (w przypadku czytnik SD H C & karta SD X C widoczne będzie tylko 32 GB ! ) .

Co w takim razie powinienem zrobić? 

 

 

Ściągnąć GPARTED , nagrać na płytę DVD jako obraz .ISO , uruchomić program GPARTED przed startem systemu Windows i zobaczyć czy “widzi” kartę µSD , a następnie ją sformatować w odpowiednim systemie plików . Przenośnych dysków pamięci nie partycjonujemy , ponieważ zawsze będzie widoczna tylko pierwsza partycja !

niestety nie wykryło karty. 

Reklamacja .