Złe sterowniki? Dziwny problem.(tylko mikrofon nie działa)

Otóż mam zintegrowaną płytę główną z kartą dźwiękową. Ta płyta to : Gigabyte GA-8I945GMF. Normalnie słyszę dźwięk w głośnikach, wszystko chodzi jak należy oprócz mikrofonu. Paski głośności do mikrofonu są nieaktywne. Sterowniki instalowałem i ze strony producenta i z płyty i dalej to samo. Najdziwniejsze jest to, że jeżeli puszczam muzykę na swoim komputerze(I nawet nie mam podłączonego mikrofonu) to mój rozmówca ją słyszy. Niestety nie słychać głosu mojego własnego.

Próbowałem wielu sposobów i nadal nic.

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 3

System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition

Proszę o pomoc. Mogę porobić zrzuty z ekranu z tego, co jest potrzebne.

sprawdź czy prawidłowo podłączyłeś mikrofon (różowe wejście zwykle), wykonaj test mikrofonu -> panel sterowania, urządzenia audio -> test urządzenia nagrywającego czy jak to tam się nazywa.

sprawdź ustawienia (w niektórych kartach możesz ustawić 2/4 czy 6 głośników)

Podłączać próbowałem w panelu przednim i tylnim i nic nie słychać. Testowałem w tym, co podałeś i tylko muzykę rejestruje.

@Drobok: ale gdzie dokładniej.

W prawym dolnym rogu masz menadżr Realtek HD audio, wejdź w niego i do góry masz Wejście\Wyjście audio, i tam masz analogowe i z boku jest takie niebieskie kółeczko z kluczem, kliknij na nie,i zaznacz chaczykiem wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego i ok. Napisz czy pomogło pozdro.

Nie pomogło. POMOCY!

Kto wie, co mogę zrobić, bo już naprawdę jestem bezradny. Suwak mikrofonu jest nieaktywny.