Źle wyświetlający się obraz

Witam mam bardzo dziwny.problem.Polega on na tym

że wyświetlają mi się artefakty i takie linie które poruszają się po ekranie,ale zacznę od początku. Dzisiaj grałem sobie w Farming simulator 2011 właśnie zaczynałem grać i akurat kupywałem maszyny gdy nagle komputer zawiesił się i pokazały się artefakty. Pomyślałem że jest to pewnie spowodowane felernym dodatkiem więc spokojnie zrestartowałem kompa. Windows 7 uruchomił się jakby nigdy nic ale kiedy zaczełem włączać przeglądarkę artefakfy znowu się pojawiły. Miałem kiedyś podobną sytuację która była spowodowana błędem sterowników grafiki ale wtedy system poinfomował mnie o tym . Postanowiłem postąpić jak wtedy i zainstalować od nowa sterowniki grafiki. Jakie było moje zdziwienie kiedy po ponownym uruchomieniu zowu pokazały się te artefakty. Komputer zawiesił się a podczas restartu artefakty były już widoczne w oknie gdzie reklamuje się producent biosu. Artefakty te miały postać kropek. Kiedy już myślałem :że jes:t to problem z kartą graficzną okazało się żse te artefakty nie są widoczne w menu biosu i na boot screenie windowsa 7. Moja uwaga skupiła się na może uszkodzonych kościach pamięci ram której mam 2x1Gb. I tutaj moje pytanie czy dobrze obstawiłem usterke i czy to może być karta graficzna. A tak po za tym to mam karte Zotac 1agb 8800gt bardzo proszę o pomoc

  • prawdopodobnie to jest wina pamięci :frowning:

Niedawno miałem podobny problem podczas naprawy komputera znajomemu, wyciągałem każdą pamięć kolejno i sprawdzałem.

Okazało się że jedna była uszkodzona i komputer działa ale to był Windows XP a Ty masz Windows 7 i tylko 2x1GB.

Sprawdź pamięć j/w lub za pomocą programu Memtest86+ 4.20

Instrukcja obsługi programu Memtest86+ - Sprawdzanie pamięci RAM

Czym dłużej sprawdzasz tym lepiej, nie raz od wieczora do rana :wink:

Te artefakty wyglądały mniej więcej tak http://imageshack.us/photo/my-images/82 … 61954.jpg/

Szykuj pieniądze ,bo prawdopodobnie padła Ci karta graficzna (sprawdź menedrzer urządzeń > karty graficzne >właściwości- kod 43 -raczej padła …)