Złe wyświetlanie gadżetu Pogoda w powiększonym trybie


(Michal Postek) #1

Witam. Mam następujący problem, nie wiem czy tylko mnie on dotyczy, czy też innych. Zaobserwowałem dzisiaj błąd objawiający się nakładaniem symboli 'stopni' na opis pogody (w moim przypadku 'Przejaśnienia'):

xp0u4z.png

Wcześniej tego nie było, bynajmniej nie zauważyłem. Restart komputera/gadżetu nie pomaga. Czym może być to spowodowane? Czytałem coś o naprawianiu gadżetu w Windows Vista, a także w Windows 7 (o ile się z 7 nie mylę, że widziałem), tylko, że u mnie ten gadżet normalnie działa jak należy, zero problemów (+1 opisywany tutaj), czy to w normalny trybie czy powiększonym.


(Magic_coin) #2

U mnie również to występuje pod 7 jak i pod vistą.


(Wojteko10) #3

Tylko tak jest jak pisze Przelotne .. . . ? Być może w języku angielskim takie długie nazwy nie wystepuja, i z tego ten bład


(slawex1983) #4

Po prostu opis jest za długi i został zawinięty do drugiego wiersza.

Przelotne opady deszczu / przejaśnienia.


(system) #5

Tak jak kolega wyżej napisał prawdopodobnie jak większość gadżetu zostały stworzone pod język ang więc czasami takie cuda będą się działy.


(Ctr) #6

Dziwne bo ja nigdy czegoś takiego nie miałem :co: :co:


(Patryk94) #7

U mnie na innym kompie wszystko jest normalnie nie wiem co się u ciebie dzieje. Spróbuj pokombinować w ustawieniach gadżetu :slight_smile:


(Michal Postek) #8

Wydaję mi się, że właśnie problemem jest tylko częściowe przystosowanie gadżetu do j. polskiego. Gdy pogoda jest inna i nie zawija jej opisu, to w następnej linijce jest przedział temperatury w stopniach, gdy opis pogody jest jak na screenie, to jest automatycznie zawijany, ale linijka z przedziałem temperatury zostaje w tym samym miejscu, a powinna trafić do następnej linijki. Najwidoczniej fachowcy z Redmond nie przewidzieli takiej sytuacji :razz: Problem ten zauważyłem dopiero teraz, wcześniej tego nie widziałem, nawet nie zwracałem na to uwagi. Zrobiłem jeszcze jeden screen z aktualną pogodą i z krótszym opisem pogody i jest ok:

5cak4l.png


(slawex1983) #9

U mnie chłodniej :frowning:

pogoda.jpg