Żle wyświetlanie koloru białego

Mam od niedawna nowy monitor samsunga model 2343nw.Zamiast białego tylko w photoshopie jest biały kolor z lekko żółtawym odcieniem. Proszę o rady.

PS: W Panelu NVIDIA po zwiększeni kontrastu ten problem nie występuję, lecz inne kolory na tym cierpią bo różne odcienie tak samo wyglądają.

w sumie nie znam tego monitora (i dawno nie siedziałem przy innym niż ten od notebooka)

w menu monitorów są ustawienia odnośnie balansu bieli i temperatury bieli w skali kelvina ustawienia te wybierasz z pośród dostępnych.

temperatury wyglądają następująco:;

temperatura barwowa 2 700 K - barwa bardzo ciepłobiała

temperatura barwowa 3 000 K - barwa ciepłobiała

temperatura barwowa 4 000 K - barwa biała

temperatura barwowa 5 000 K - barwa chłodnobiała

temperatura barwowa 6 500 K - barwa dzienna

dodatkowo w niektórych monitorach możesz wybrać predefiniowany schemat kolorystyczny sRGB.

Zauważyłem że to nie problem monitora. Zrobiłem prt scr i zamiast takiego okna jakiego mam wyszedł screen jakby z lekką nakładką sepii. Może jakieś profile kolorów w ps się zmienia?

http://www.fotoload.pl/index.php?id=892 … be3626f370

Robiłem cały czas prt src. Pierwsze okno z nałożoną nakladką. Drugie okno wyszło jak to pierwsze tylko nałożona jeszcze jedna nakładka itd.

Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do posiadanej przez ciebie karty graficznej. Pozdrawiam

Problem rozwiązany. Trzeba było zmienić color settings w Edit i ustawić profil kolorów Sasung Syncmaster.