Żle wyświetlanie koloru białego

(Rafal Nike90) #1

Mam od niedawna nowy monitor samsunga model 2343nw.Zamiast białego tylko w photoshopie jest biały kolor z lekko żółtawym odcieniem. Proszę o rady.

PS: W Panelu NVIDIA po zwiększeni kontrastu ten problem nie występuję, lecz inne kolory na tym cierpią bo różne odcienie tak samo wyglądają.

(skrzek) #2

w sumie nie znam tego monitora (i dawno nie siedziałem przy innym niż ten od notebooka)

w menu monitorów są ustawienia odnośnie balansu bieli i temperatury bieli w skali kelvina ustawienia te wybierasz z pośród dostępnych.

temperatury wyglądają następująco:;

temperatura barwowa 2 700 K - barwa bardzo ciepłobiała

temperatura barwowa 3 000 K - barwa ciepłobiała

temperatura barwowa 4 000 K - barwa biała

temperatura barwowa 5 000 K - barwa chłodnobiała

temperatura barwowa 6 500 K - barwa dzienna

dodatkowo w niektórych monitorach możesz wybrać predefiniowany schemat kolorystyczny sRGB.

(Rafal Nike90) #3

Zauważyłem że to nie problem monitora. Zrobiłem prt scr i zamiast takiego okna jakiego mam wyszedł screen jakby z lekką nakładką sepii. Może jakieś profile kolorów w ps się zmienia?

http://www.fotoload.pl/index.php?id=892 ... be3626f370

Robiłem cały czas prt src. Pierwsze okno z nałożoną nakladką. Drugie okno wyszło jak to pierwsze tylko nałożona jeszcze jedna nakładka itd.

(Ssoske) #4

Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do posiadanej przez ciebie karty graficznej. Pozdrawiam

(Rafal Nike90) #5

Problem rozwiązany. Trzeba było zmienić color settings w Edit i ustawić profil kolorów Sasung Syncmaster.