Złe wyświetlanie stron w ff i ie

WItam !

Mam problem z wyświetlaniem stron w ff i ie. Wygląda to tak,że strony wyświetlają się w złej rozdzielczości http://linux.lan.net.pl/~artur/zlarozdzielczosc.JPG

Rozdzielczość w systemie mam ustawioną 1280x1024 przy monitorze 17".Wszystko do dziś było ok i nagle bum i taki bubel. Szukałem na google,ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Nie wiem czy to ma jakiś związek z aktualizacją windowsa ,ale zrobiłem ‘przywróć ostatnią znaną dobrą konfigurację’ która nic nie zmieniła.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Na początek przyciśnij lewy Ctrl i pokręć “w te i we wte” kółkiem myszy. Zobacz czy zmieniło się i czy na lepsze :slight_smile:

nie,to nie chodzi o ctrl i kręcenie scroolem : )

No dobra… A tak w ogóle to o co ci chodzi z tym złym wyświetlaniem? :slight_smile: Albom ślepy albo czegoś nie wiem. Na zrzucie wszystko wygląda jak trzeba. Obrazek ma 1280x1024 piksele, okno jest zmaksymalizowane i wypełnia sobą cały ekran. Treść też w porządku, nie “rozjechana”, czcionki wygładzone ClearTypem. Że niby po bokach są białe paski niewykorzystanego miejsca? To akurat o ile nie normalne to dość często spotykane. Większość stron jest formatowana na najpopularniejszą dziś (no może już nie dziś ale jakiś czas temu) szerokość ekranu czyli 1024 piksele. Jakbyś się kiedyś zapędził na jakąś starą stronę, nie aktualizowaną od wielu lat ale z szerokością treści “zafiksowaną” na 800 pikseli to dopiero były by pustki po bokach.

Więc? Czegoś nie widzę czy to może ty jesteś przewrażliwiony? :slight_smile:

Ale o co Ci chodzi? Przecież dobrze Ci się ta strona wyświetla. Chodzi Ci o te białe paski po bokach? To nie jest “złe wyświetlanie”, tylko tak jest zrobiona strona Wirtualnej Polski - ma ustawioną szerokość na sztywno i jest wyśrodkowana.

Jeśli chcesz się ich pozbyć:

opcja pierwsza - powiększ sobie stronę

opcja druga - stwórz sobie swój styl css i podepnij go pod tą stronę (choć struktura strony może się posypać)

jestem pewien,że wszystkie strony były na całej szerokości,joemonster,facebook,onet i wiele wiele innych stron wyświetla się w taki sam sposób jak wp

nie wierze,że wszyscy ustawili tak nagle na sztywno rozdzielczość : )

No to, żeby Ci udowodnić, że jednak jesteś w błędzie proszę:

przykład - joemonster:

wyśrodkowanie:

style='margin:0 auto;

szerokość:

width:960px

EDIT:

Sam tworząc stronki ustawiam szerokość na sztywno, bo mam wtedy gwarancję, że wszystko będzie dokładnie tam, gdzie to sobie wymyśliłem. Przy dynamicznej szerokości strony nie ma tego luksusu.