Źle wyświetlany obraz- co mam zrobić?

(RyleC) #1

Mam taki problem, że mój komputer źle wyświetla obraz od jakiegoś czasu w różnych grach. podświetla nienaturalnie na zielono lub czerwono niektóre tekstury, np zbocza i podłoża. Na domiar złego zaczął niezwykle głośno pracować (od czasu do czasu). odkręcałem już obudowę i przeczyściłem wiatraczki, ale to raz pomorze a raz nie... Wydaje mi się ze źle pracuje wiatraczek na karcie graficznej, ale nie jestem w 100% pewien bo karta jest tak ulokowana ze mam do niej słaby dostęp (a jeżeli chodzi o rozkręcanie kompa to jestem całkowicie niedoświadczony i sam boję się tego ruszać)

Podejrzewałem, że była to wina leciwego już monitora, ale ostatnio zmieniłem go na próbę na inny i nic to nie dało. W związku z tym czy możecie mi coś doradzić, ew jakiś adres serwisu w Poznaniu (tam studiuje i nie znam się gdzie takie rzeczy można naprawiać..)

ps. próbowałem robić printscreeny, ale na nich obraz jest wyświetlony poprawnie. Zmieniałem sterowniki do mojej karty, ale nic to nie dało.

konfiguracja kompa: AMD Athlon 64 3000+, Płyta Gigabyte K8Nf (chyba), 1024ram i karta graficzna: GEFORCE Leadtek PC 6600GT 128MB PCexpress (czy jakoś tak). Sorka jak coś pomyliłem ale nie mam pudełek do częsci niestety...

(Rybarkiewicz) #2

Prawdopodobnie walnięta karta grafiki z powodu złego chłodzenia, obawiam się, że będzie trzeba wymienić. Jeśli będziesz miał szczęście może pomóc wymiana\naprawa tylko chłodzenia (wiatraczka), ale raczej obstawiałbym nieodwracalną usterkę (mogę się mylić).