Złośliwe PROXY (34.80.59.191), infekcja

Witam, szukam pomocy avast mi od wczoraj zaczął wywalać taki komunikat na monitor i nie wiem o co chodzi skanowałem wszystko kilka razy nic nie znalazło help me

URL Blacklist, czyli adres na czarnej liście.

Svchost.exe łączy się z czymś…
Wygeneruj logi FRST - może @iJuliusz je przejży.

jak mam wygenerować te logi? bo jestem laikiem jeśli chodzi o te programy nigdy z tego nie korzystałem

„Witam, szukam pomocy avast mi od wczoraj zaczął wywalać taki komunikat na monitor i nie wiem o co chodzi skanowałem wszystko kilka razy nic nie znalazło help me”

Zastosuj darmowy ESET Online Scanner! Wypróbuj nowy bezpłatny ESET Online Scanner! | ESET

Pewnie znajdzie wirusy, który przepuścił Avast… a później odinstaluj ten „antywirus” i skorzystaj z windowsowskiego antywirusa, albo z AV ESET NOD32 :slight_smile:

Pobierz ten soft:
Farbar Recovery Scan Tool 30.08.2022 - dobreprogramy

Po pobraniu, uruchom i kliknij „Skanuj”. Po zeskanowaniu wygeneruje ci pliki „FRST” i „Addition”. Daj je tu.

Wykonaj profilaktyczne skanowanie:

  • RogueKiller Anti Malware
    Zalecane pobranie wersji przenośnej (portable). Przed uruchomieniem pełnego skanowania należy włączyć w ustawieniach bezsygnaturowy „moduł MaIPE (BETA)”; opcjonalnie „skanuj z pełną wydajnością” (ustawienia → ustawienia skanowania).

  • AdwCleaner
    Po skończonym skanowaniu pomiń linie oznaczone jako preinstalowane. Resztę odnalezionych elementów przenieś do kwarantanny.


1 polubienie

i jeszcze jedna rada nie słuchaj „naganiaczy” przestarzałych programów komputerowych…

Może zostaw ten problem prawdziwym ekspertom. Zajął się tym @ThetaETX, więc pozostali „eksperci” mogą wziąć wolne.

„więc pozostali „eksperci” z wątku mogą wziąć wolne”… z Tobą na czele;)

To może pokaż w którym miejscu udzielam porad pytającemu i doradzam mu programy?

Masz nawyk pomniejszania czyiś kompetencji, choćby ubierając słowo pozostali „eksperci” w cudzysłów. A ja takie ataki „ad persona” będę torpedował.

FRST nie jest przestarzały, coś ci się pomieszało jak myślałeś, że to inna nazwa na OTL.

Dyskusja czy skanować sprzęt przy pomocy MBAM i spółki niby skończyła się na tym, że nie ma obowiązku sporządzenia kondycji dysku jakby kilkugodzinny skan zabił dysk.

Rób sobie co chcesz i nie musisz mi tego oznajmiać. Naprawdę uważasz, że nie widać tego, kto tu jest prawdziwym ekspertem? Tych osób nie trzeba dowartościowywać a wykonują kawał świetnej roboty i pomogli już bardzo licznym osobom. Co ważne w sposób bezpieczny.

Ważne, że Ty od dawna siejesz zamęt na blogu i forum. A jeżeli uważasz, że ESET NOD32 nie jest bezpiecznym rozwiązaniem antywirusowym, to co ci na to poradzę. Dobrze też wiem, kto tu robi pożyteczną robotę i nie musisz mi tego uświadamiać - „głosicielu prawd wszelakich”/

Ludzie, co z wami jest? Gdzie ja coś takiego napisałem? Daj już spokój, bo widać, że nie tolerujesz żadnych uwag
EOT

Nie widzę nic niestosownego w radzeniu, aby wywalić wątpliwej jakości oprogramowanie jakim jest Avast i zainstalować jakiś renomowany soft.

Natomiast Logi by się przydały, bo bez tego trudno znaleźć przyczyny problemu.

Ale nawet jeśli usunie jakieś oprogramowanie, które pojawiło się mimo antywirusa wszech czasów, to i tak nie usunie np. wpisów z rejestru, a także wcale nie ma pewności, że wszystko zostanie znalezione.
Czasami rzut okiem pozwala znaleźć problem w kilka sekund.

57 raz nie ma z błędem xD.

Ale kila już nie wyłapałeś. Rano poprawię, bo z telefonu niewygodnie.

Fakt, no i ta autokokrekta cała w klawiaturze…

Autokorekta niewiele pomaga, ja muszę, ze dwa razy przeczytać, żeby cokolwiek zobaczyć.
Gęmo niaćzamie rylite, a etnaw rawyzy, w zdaniu i widzę po prosu sens, a nie poszczególne składnik.
To nieco kłopotliwe przy pisaniu, ale przy czytaniu, jeden rzut oka na stronę i przeczytana.