Złośliwy wirus, wszystko otwiera się "milion" razy


(Mskitek) #1

Mam duży problemik w laptopie...

Przeglądałem sobie neta (ogame) i tu nagle "ni z gruchy, ni z pietruchy" coś się stało, a przecież mam Nortona IS (Subskrypcja mi się kończy zostały 3 dni, to może dlatego otworzyły się "dziury")

Także jest to taki wirus, już kiedyś go spotkałem, ale wtedy to coś jeszcze się dało zrobić, bo w xp można wykonywać operacje bez tego "potwierdzania" tak jak jest to w viście, a na laptopie mam Vistę...

Chodzi o to, że kiedy np. otwieram jakiś folder to on otwiera się wiele razy, a kiedy najeżdża się na jakąś ikonę, albo próbuje zamknąć okno ono zjeżdża "na dół", więc o uruchomieniu Combofixa czy hijack this mogę zapomnieć, ale muszę chociaż spróbować jakoś włączyć jakiś skan czy coś.

Proszę o polecenie czegoś czym mógłbym odwirusować to... Adaware + Spybot - Search & Destroy + skan jakimś antywirusem, tylko polećcie jakiegoś, wystarczy?

Jeszcze dodam, że po kilku restartach wirus jakby trochę ustąpił i dało się "coś" zrobić, tylko na razie nie wiem czym to zrobić, dlatego pytam Was, nie wiem jak to będzie dziś, bo go jeszcze nie uruchamiałem...

Proszę o pomoc. :slight_smile:


(Miroon93) #2

Spróbuj odłączyć internet od komputera i wtedy spróbować na nim popracować, bo możliwe, że to trojan.


(Mskitek) #3

A myślisz, że tego nie zrobiłem? :stuck_out_tongue:

Poleć jakieś programy do skanowania :slight_smile:


(huber2t) #4

Podaj log z Combofix

Logi dajesz na http://wklej.eu lub na http://wklej.org a w poście dajesz tylko link


(Kamil Pro) #5

a próbowałeś w trybie awaryjnym?