"Złoty Linux"

(Speedtwo) #1

Witam!

Nie wiedziałem gdzie umieścić tego posta. Chciałbym wiedzieć co myślicie o inicjatywie założenia tej strony: http://www.zlotylinux.pl

Pozdrawiam!

(Dod) #2

Nad czym tu się rozwodzić ? Dają kase to brać, koniec :confused:

Zobaczymy za jakiś czas czy projekt zyska szerszy rozgłos i poparcie, ale ogóleni to jestem ZA. Linux i Open Source zyskuje coraz większą popularność, coraz więcej firm i instytucji zaczyna korzystać z takich rozwiązań i takie akcje należy popierać.

Sam jestem informatykiem w przedsiebiorstwie zwiazanym z administracja publiczną i wiem że Linux o raz Open Source cieszy sie w tym sektorze coraz wiekszym poparciem. W mojej firmie (dzięki mnie :-D) na nowozakupionych komputerach co prawda w wiekszości instaluje się jeszcze Windowsa, ale z MS Office'a już zrezygnowano na rzecz Open Offiece'a i jakoś wszystkim dobrze sie z tym żyje. Na niektórych komputerach zaczął pojawiać się Linux.

Nie twierdzę że że Open Source wyprze całkowicie rozwiazania komercyjne oparte na zamkniętych źrodłach (np. dzięki Płatnikowi który jak wiadomo jest dostępny tylko na jeden, "słuszny system"), ale jest to coraz populerniejsza alternatywa i pozwala na dużą redukcję kosztów i jako zwolennik tych rozwiazań promuje je wszędzie gdzie tylko mogę.

Zdravim - Areh