Złożenie komputera - pomoc

Samsung nie? No raczysz żartować. A cała sprawa z serią F1, która inicjalnie była świetna a później zaczeły pojawiać się dziwnie wolne dyski z tej serii? Do tego te dyski miały większą masę więc niektórzy podejrzewali że mają 3 a nie 2 talerze. Sam kupiłem samsunga 640gb do swojego serwera niecały miesiąc temu i dostaje ostro po dupie w prędkościach od rok starszego seagate’a 7200.11 750GB, mimo że ten drugi ma 3 talerze po 250gb a samsung ma rzekomo 2 talerze po 320GB, więc powiniemn być lepszy. Samsungi też padają szczególnie w pierwszych dwóch tygodniach, po tym okresie raczej nie ma się co martwić. A co do statystyk SMART to kilka kluczowych parametrów nie zależy w głównej mierze od dysku, ale od warunków w jakich pracuje, a także kontrolera i okablowania.

To za co na pewno należy się F1 pochwała to temperatura pracy i bardzo niski hałas.

Ja ci bym nie radził kupować żadnego zestawu jaki został wymieniony w tym temacie… jeszcze troche i będą pisali że żeby zagrać w gta IV trzeba będzie włożyć 5000zł w komputer [-X

Raczysz żartować raczej Ty

Nie słyszałem od co najmniej roku że by Samsungi padały. WD zawsze miał małą awaryjność. A właśnie awaryjność w serwerze jest najistotniejsza.

Bardzo możliwe że zamiast 2 są 3 ,jest to niestety ale praktykowany (na pewno też przez WD) zwyczaj że niby ten sam model ale tak naprawdę inny i tylko pojemność, ilość pamięci cache i liczba obrotów się zgadza.

Moje dyski z serii 7200.10 pracują w idealnych warunkach: dobre płyty Foxconn, Gigabyte, kable jak kable normalne nie pogryzione, nigdy nie narażone na przeciążenia, temperatura w idle jednego było poniżej 30 stopni (z nawiewem) drugi 250GB ma ok 34stopni.

Dodane 04 lut 2009 16:52

Na jakiej podstawie tak sądzisz? jakieś fakty czy tylko urojenia.

Niestety istotne dla jego portfela fakty :-o

Ja pisałem ?? :lol: :smiley:

To jaki Ty proponujesz zestaw?

Po co w ogóle się udzielasz na tym forum jak nawet nie wiesz co piszesz :slight_smile: chyba masz urojenia jak piszę KabutO :lol:

To możecie mi coś ostatecznie zaproponować?

Druga strona, pierwszy post.

Urojenia to miałeś jak zastanawiałeś się nad swoim nickiem na tym forum :stuck_out_tongue:

No może i nie słyszałeś, ale mi na 5 (w całym życiu) kupionych padły 2 w pierwszym tygodniu używania. Do firmy wracało też ich sporo przez dwa miesiące, a były brane od dwóch różnych dystrybutorów. Wpychanie większej ilości talerzy niż potrzeba to tylko zagrywka samsunga. Inne dyski nie różnią się prędkościami i czasem dostępu w obrębie jednego modela. Oczywiście seagate też ma modele 1, 2, 3 i 4 talerzowe, ale gdy maksymalna gęstość danej serii wynosi 320GB/talerz to dyski 320, 640 i 1tb będą mialy kolejno 1, 2 i 3 talerze zawsze.