Zlożenie nowego kompa

(Wiktorwilczynski) #1

Witam. Chciałbym zorientować się gdzie i jak najlepiej złożyć nowy wydajny PC. Chodzi o tanie złożenie komputera wydajnego i stabilnego, głównie do gier. Kwota jaką mogę dysponować to ok. 800 zł.

(Peter 88) #2

Co według Ciebie oznacza: "nowy wydajny PC za 800zł"?

(Kambor4) #3

Użyj szukajki,było pare takich tematów. :slight_smile:

(Wiktorwilczynski) #4

Najlepiej zeby nowe gierki chodzily :smiley: i byl szybki

(Peter 88) #5

za 800zl do takiego komputera możesz kupić płytę główną i procesor, na resztę nie wystarczy.

(SolelyRose*) #6

płyta : GigaByte GA-P31-DS3L 147zł

procesor: E2180 - 170zł

Ramy: Patrioty LLK 2x1GB 120zł

Zasilacz: Modecom MC 350W 78zł

Nagrywarka: Pioneer DVR-215D 80zł

Dysk: Samsung F1 320GB HD322HJ 16MB Cache 135zł

HD2600XT za 150zł

• obudowa z allegro za jakieś 50zł

(Wiktorwilczynski) #7

A tak gdybym miał z 1000zł?

(efazeti) #8

to wtedy jakaś lepsza grafika

(Peter 88) #9

w co on na tym zagra i na jakich detalach? Zasilacz jest beznadziejny. Nie opłaca się wkładania pieniędzy w taki marny sprzęt, lepiej przeczekać i dołożyć.

(efazeti) #10

zestaw bardzo przyzwoity, jeśli miałby te 1000zł to do tego zestawu jakaś lepsza grafika, a za jakiś czas można wymienić np. procka na lepszy, może zasiłkę i grafikę

(Peter 88) #11

lepiej przeczekać i kupić wydajniejsze podzespoły od razu.

(efazeti) #12

ale z takim podejściem to nigdy nie kupisz, bo zawsze będzie można poczekać i kupić coś jeszcze lepszego

(SolelyRose*) #13

No zasilacz jest akurat najlepszy w tej cenie.

PS. Szkoda, że taki mały fundusz nie? Może włożył byś tego swojego Corsaira wtedy :expressionless: Twoja widza jest nadal mała :expressionless:

(Peter 88) #14

kupisz tylko trzeba wytyczyć cel zakupu - konkretne podzespoły. Po co teraz kupować 8600GT jak za miesiąc można kupić dużo wydajniejsza 9600GT?

Mialem ten zasilacz, zanim kupiłem GF 9600GT i jest to głosny zasilacz nie nadający się do OC.

(efazeti) #15

Ty byś chciał za 78zł zasilacz cichutki, chłodniutki, z zapasem mocy i do ostrego O/C?

zasilacz jak na taką cenę jest bardzo dobry, trzyma napięcia i ryzyko uszkodzenia kompa jest dużo mniejsze niż w przypadku jakiś feelów czy innych dziadostw

(Peter 88) #16

zasilacz jest ***, potrakrowałem go młotkiem.

(Wiktorwilczynski) #17

Chcialbym by mnie plyta z prockiem wyniosla do 400zl. Karta graficzna cos kolo tego. I zasilacza za okolo 150zl a ramy 2szt po 1gb. Moze mama troche dolozy :wink:

(Ace Ventura) #18

za 1000zł to by sie wrzuciło MC-400 zamiast 350 a zamiast karty 9600GT/GSO

do tego nagrywarka i obudowa z allegro to wydatek ok.140zł(z wliczonymi kosztami przesyłek)