Złożenie nowego komputera z wykorzystaniem starych części

po co to sie nogi, zwyczajowo pod kołdrą

jak nie myte to może i się pocą nie wiem

Wiem za to że:

4 jaja to nie 2 - tak się w naturze przyjęło że są 2 :mrgreen: a na poważnie 4 jaja to tylko do edycji video lub grafiki 3d kolega wyraźnie napisał że będzie obrabiał grafikę ale 2D więc chyba te 4 jajca po to by miał się czym przechwalać, procesory wielordzeniowe są powszechne od jakiegoś roku ale póki co to chyba tylko jedna gra korzysta z więcej niż 1 rdzenia (najnowszy Unreal Tournament?) Ponadto, żadnego 4 rdzeniowca nie podkręcisz do 4 Ghz używając AC za to kupując 8400 lub 8200 jest duża szansa że i owszem w ten sposób 2 jajeczny procesor i tak będzie nie wiele gorszy od 4 jajecznego a do tego nie będzie zżerał tyle energii co w dobie podwyżek energii elektrycznej zaleta nie do przecenienia.i do tego tańszy zasilacz.

Powiedzmy, że ta kwestia nie podlega dyskusji. Po prostu chcę poznać dodatkowe systemy, żeby móc się wypowiadać, to raz, a dwa, umiejętność obsługi różnych os jest niewątpliwym atutem.

To, że się mieści w budżecie, nie oznacza, że jest mi to potrzebne do szczęścia, czy będę w stanie to wykorzystać. No chyba, żeby w sygnaturce dobrze wyglądało :stuck_out_tongue:

Potrzebuję dobrych komponentów, i wcale nie muszą one być super hiper biper nowościami. Także, dyskusja 4 czy 2 rdzeniowy jest zbędna. Biorę dwu rdzeniowy.

Widzę, że część komponentów się powtarza. To znaczy, że muszą być dobre :wink:

Poczytam sobie o nich i spróbuję złożyć z tego jakąś konfigurację. Jeżeli ktoś ma jeszce jakieś propozycje, bo będę zobowiązany.

Dziękuję za wskazówki.

  1. Zasilacz Modecom VOLCANO 550W ATX PFC - 325.00 - to samo co corsair vx550w :slight_smile:

  2. Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II) - 327.00 - plus stare hdd, powinno starczyc na kombinowanie z systemami

  3. GoodRam DDR2 4 x 1GB 800MHz CL5 - 236.00 - tanie i nie bylo pro

  4. Thermalright IFX-14 - 226.00 - chlodzenie na proca, mozna pasywnie puscic bez o/c

  5. GeForce 8800 GT Palit 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) Sonic - 749.00

  6. Asus P5N-D nVidia nForce 750I SLI - 451.00 - skoro gf, to przydalaby sie mozliwosc rozbudowy o nastepna karte w miare przyplywu gotowki/ochoty/potrzeby

  7. Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) Tray - 765.00 - skoro ma byc 2-jajeczny, to jest to chyba dobra opcja + dobre chlodzenie

Razem brutto: 3079.00*

skoro amd nie w cenie…

:roll:

*ceny z komputronika