Złożony komputer - problem z uruchomienem

Witam.

Otóż złożyłem komputer. Wszystkie części są sprawne i dobrze podłączone.

Lecz mam taki problem iż komputer sie włącza ale na monitorze nic sie nie pojawia.

Monitor jest sprawny.

PC nie wydaje żadnych dźwięków więc wszystko jest ok. O co tu może chodzić ?

Płyta główna - foxconn P35A-S

Procesor - Core Duo 2160

Ram - Geil 2GB Black Dragon

Karta Graficzna - Geforce 6600 GT

Zasilacz - Amacrox Warior 450W

Pozdrwaiam

Nie wydaje żadnych dźwięków to nie jest OK (krótki sygnał z głośniczka jest OK).

Podłączyłeś dodatkowe zasilanie do płyty głównej i karty graficznej?

PS O zasilacz się nie pytam, bo należy do tych lepszych, a to się rzadko zdarza przy podobnych problemach.

A gdzie znajduje się to dodatkowe zasilanie ? chodzi o 24Pin ? ( mówie o płycie głównej)

a jeśli chodzi o karte graficzną to zasilanie podpięte.

Chodzi o dodatkowe 4-pinowe lub 8-pinowe (u góry, po lewej stronie procesora).

No to to mam podpięte

Próbowałeś resetu biosu (zworką)?

Oj, tego nie próbowałem, tylko pytanie. Gdzie jest ta zworka ?

Myślę, że obok bateryjki, musisz poszukać w instrukcji lub po opisach na płycie (CLR_CMOS i podobne).

Ta płyta ma jeszcze jedno gniazdo zasilania- 4 pinowe nad złączem karty graficznej. Czy jego nie musisz podłączyć?

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=978720

To jest dodatkowe złącze zasilania dla garfy.

podłączyłem to dodatkowe zasilanie i zrestartowałem bios, lecz nadal to samo :confused:

Czy wentylator na procesorze kręci się?

Wyciągnij pamięci, włącz komputer i zobacz czy piszczy głośniczek systemowy. Sprawdzisz, czy BIOS i płyta działa.

Wentylator się kręci.

A jak mam sprawdzić czy bios działa ?

P.S komputer po wyciągnięciu ram nie wydaje żadnych dźwięków i wygląda to tak jakby działał… Już sam nie wiem o co chodzi :confused:

Skoro nie piszczy to raczej nie działa. Sprawdź wszystkie podłączenia jeszcze raz, czy wtyczki dobrze siedzą. Najlepiej wszystko sprawdzaj wg kolejności montażu podanej w instrukcji: http://www.foxconnchannel.com/support/d … -us0001450

Możesz spróbować aktualizacji biosu (nie wiem jak to jest u Foxconna, więc musisz poszukać) W instrukcji widziałem, że Masz jakąś zworkę do ratowania biosu. Może poczekaj do jutra, wielu bywalców forum ma taką płytę, więc może coś więcej pomogą. Będzie wiadomo też, jak płyta przekazuje błędy POST.

Pamięci “Geil” lubią wyższe napięcie(1.9V - 2.1V). Spróbuj uruchomić komputer z jedną kostką pamięci, sprawdź czy się uruchomi z pamięciami innych producentów…

Złożyłem komputer jeszcze raz i teraz już działa, nawet wydaje dźwięk (ten co powinien być przy uruchomieniu kompa)

Ale mam jeszcze problem.\

Otóż chce zainstalować windowsa XP, no i nie wiem jak to zrobić :confused: Bo normalnie powinno być tak że wkładam płyte z xp i wystarczy że klikne dowolny klawisz i zaczyna się instalacja. A tu pojawia mi się tło z którego mogę przejść np. do biosu itp.

Może spróbuj tak:

Wejdź do biosu i ustaw tak: Advanced > Advanced Bios Features > Frist Boot Device i utaw na CDROM >F10

i powinno być. :lol:

Ok, już wszystko hula. Okazało się że miałem zepsuty cd-rom.

Dzięki wielkie za pomoc.

Pozdrawiam