Zmiana 32bit na 64bit w windows 7


(Gagol1995) #1

Witam! ;] Posiadam ten system lecz 32 bit .... Jest jakaś możliwość aktualizacji na 64 ?


(Mmiszczuk) #2

Tak, za $, € i zł.


(Marekglapa) #3

Nie musisz nic płacić. Wystarczy, że zainstalujesz wersję x64 z oryginalnej płytki znajomego. Licencja jest na system a nie konkretną wersję. Oczywiście możesz kupić nośnik za ponad 100zł.


(Gagol1995) #4

Musi być oryginalna ;] ?


(Marekglapa) #5

Musieć nie musi bo masz oryginalny klucz i system się aktywuje (byle płytka była z tej samej edycji, np home premium). Ale w razie kontroli nie będziesz miał się czym bronić jak poproszą o oryginalny nośnik. Ja pożyczam od znajomego i jak chcę zrobić reinstall to idę do niego po płytkę.


(Gagol1995) #6

Dobra to poszukuję posiadacza ;]

Pozdrawiam


(Hitm3n) #7

@dzikimuflon :arrow: jesteś pewny, że system może być i 32-bitowy i 64-bitowy ? Bo ja tak nie bardzo. Może w 7 coś zmienili, ale w Viście, kiedy po formatowaniu od sąsiada pożyczyłem płytę z Windowsem, to, mimo, że Home Premium i Home Premium, nie chciało mi zaakceptować klucza, winną okazała się wersja systemu, bo ta od sąsiada była 64-bitowa i laptop nie chciał chwycić swojego klucza do niej.


(Gagol1995) #8

to jednak jest jakiś haczyk :confused:


(Marekglapa) #9

Właśnie na Viście zmieniłem system z 32bit na 64bit i wszystko śmigało. W laptopie może być różnie z kluczami. Spotkałem się z tym, że klucz z obudowy lapka nie pasował do "czystego" systemu. Na stacjonarce masz zawsze czysty także będzie ok. Co do Windows 7 to ten sam system co Vista. Musi działać. Jeśli nie to trudno. Płytkę masz pożyczoną i straciłeś pół godziny życia na format. Myślę, że warto spróbować :slight_smile:


(prz3m3k84) #10

Wciągnie Ci normalnie kluczyk, wiem to z autopsji. Testowałem na Ultimate OEM 1PK.


(Breitner) #11

Bzdura, mam Ultimate 32bit, pożyczyłem od kolesia Home Premium 64bit, wbiłem swój klucz i teraz mam Ultimate 64bit., kolesiowi pożyczyłem swoją plytkę, on wbił swój klucz i teraz "jedzie" na Home Premium 32bit i wszystko jest lege artis, także nie pisz bzdur jak nie masz zielonego pojęcia.


(rgabrysiak) #12

@Breitner

W Windows 7 jest nieco inaczej. Domyślnie na nośniku z systemem mamy "ustawioną" jedną wersję np. Home, bez możliwości wyboru wersji systemu, jeżeli z tej samej płyty chcemy zainstalować system np. w wersji Professional musimy ją nieco przerobić (usunąć odpowiedni plik) aby uzyskać efekt jak z nośnikiem Visty czyli wybór wersji systemu podczas instalacji.


(Marekglapa) #13

@Breitner

Bzdura nie bzdura. Tak mi napisali pracownicy M$ jak pytałem ich o zmianę wersji. Na płytce Visty są wszystkie wersje, nie wiem jak to wygląda w win7.


(rgabrysiak) #14

W Windows 7 wygląda to dokładnie tak jak opisałem wyżej czyli domyślnie jeden nośnik = jedna wersja, po drobnej przeróbce nośnika otrzymujemy jeden nośnik zawierający wiele wersji do wyboru. Czyli tak jak z Vistą.


(Emilmlo) #15

Jeśli kupi się Windows 7 w wersji BOX to dostaje się dwie płyty z 32 bit i 64 bit oraz jeden klucz który pasuje do obu wersji, w przypadku wersji OEM jest tylko jedna płyta albo 32bit albo 64bit zależy jaką wersje się kupiło.


(Gagol1995) #16

ok wszystko działa ;] Dzięki wszystkim za odpowiedzi ;]