Zmiana adresów DNS->niemożliwość połączenia się z internetem

Zaciekawiło mnie rozwiązanie z tego tematu:

viewtopic.php?f=7&t=181443

Zmieniłem adresy serwerów DNS, zrestartowałem komputer, lecz po tych czynnościach nie mogę się połączyć z netem. Nic nie dawało wyczyszczenie pól z adresami DNS. Pomogło dopiero przywracanie systemu :cry:

Posiadam Vistę 64x i neta w Netii (modem).

Co może być tego przyczyną i czy jest możliwość wklepania adresów DNS bez komplikacji??

Powinno używać się DNSów firmowanych przez swojego providera.

W takim razie dla kogo jest podany sposób?? :roll:

dla frajerów??? to jest bzdura istna… i przepraszam że tak to ująłem… wcale nie przyspieszy sie netu zmieniając adresy DNS jeden wielki pic na wodę… mało tego Open DNS mi zawsze mulił przeglądarkę jeszcze bardziej gdy testowałem… (kilka łacz NEO ASTER UPC) gdyby adresy DNS były w użyciu za każdym razem, gdy wysyłasz zapytanie, to moze miało by to sens tym czasem uzywane sa one tylko raz na początku…przywóc automatyczne i nie kombinuj bo to nie ma sensu zwłąszcza, że tobie nie działało…

W takim razie więc chyba lepiej skasować ten temat z forum nieprawdaż :stuck_out_tongue: ??

THX za odpowiedź kruper11.

Kriss , do sprawdzania optymalnych DNSów służą odpowiednie aplikacje, nigdy nie powinno się w ciemno ustawiać jakiegoś DNSa bez wcześniejszego jego sprawdzenia. Tak czy inaczej zazwyczaj DNSy dostarczane przez providera są najlepsze i przy tym zdaniu pozostanę.

Serwery OpenDNS korzystają z potężnej pamięci cache, w której przechowywane są informacje na temat serwerów na całym świecie. Dostęp do tych danych uzyskasz znacznie szybciej, niż za pomocą serwera DNS swojego providera.

I to jest swieta prawda,szybkosć OpenDNS odczujesz w uTorrencie,w którym łączysz sie z nazwami komputerów z całego świata.

Poza tym OpenDNS działa jako najszybszy filtr antipishing,owy z bazą ponad 5 milonów fałszywych stron.

A co do istoty tematu :coś mi się wydaje ,że nie wiesz jak zmienić w połączeniach sieciowych automatyczne uzyskiwanie IP serwerów DNS na manualne .

Raczej to wielka sztuka nie jest, czyż nie?

Panel Sterowania->Opcje Internetowe->Połączenia->Ustawienia (połączenia)->Właściwości->Sieć->…TCP/IPv4->Właściwości->Użyj następujących adresów serwerów DNS

Zmiana adresów, po czym restart i powinno być dobrze. Ja zaś po tej operacji nie mogę się połączyć z netem.

Wydaje mi sie ,że przyczyna może być jakis czeski bład.

U mnie :

XP,sieć dialnet ze zmiennym IP modem PPPoE

Dlatego 208.67.222.222 i 208.67.220.220 muszę wpisać dwa razy :(w skrócie)

-do ikonki karty sieciowej

oraz

-do ikonki modemu PPPoE

,które znajdują się w katalogu Połaczenia sieciowe.

Połaczenie sieciowe dla PPPoE utworzyłem bez dodawanej aplikacji (dialnet.exe),wykorzystując Kreatora nowego połączenia-typ:

połacz uzywając połączenia szerokopasmowego wymagającego nazwy uzytkownika i hasła.

Teraz -pierwsze uruchomienie nowego połączenia powinno odbyć się bez żadnych zmian w karcie sieciowej i PPPoE,

ponieważ Twój komputer zapisywany jest (rejestrowany )w w internecie na oryginalnych nastawach od providera.

Gdy wszystko jest cacy i doszło do połączenia ,mozemy teraz zmienić adresy automatyczne (lub stałe) providera

na adresy stałe OpenDNS-restart i musi grać.

Jest jeden “MAŁY” problem. Nie mogę nic kompletnie zmieniać przy ustawieniach połączenia :expressionless: W przeciwnym razie w ogóle nie chce mnie łączyć z netem. Niestety przekonałem się o tym wczoraj. Zacząłem kombinować i bajzel się zrobił. Dzisiaj jestem już po formacie :evil: