Zmiana adresu MAC

(Errorek95) #1

Otoz zostalem zbanowany na pewnym serwerze w grze Counter Strike. No i mam internet od UPC ze stalym adresem ip. Jednak zmienialem sobie adres IP przez zmiane adresu mac i tak wchodzilem na serwer i ich denerwowalem :smiley:

Teraz mnie strasza , ze maja dowody i zglosza mnie do UPC.

Znalezli do mojego IP na stronce whois.domaintools.com co艣 takiego.

descr: UPC.pl

origin: AS9141

remarks: Any abuse activities including, but not limited to spamming,

remarks: hacking and intrusion attempts coming from chello.pl address

remarks: space shall be reported ONLY to:

remarks:

remarks:        

remarks:

remarks: Any reports sent to any other e-mail addresses may be treated

remarks: as SPAM itself and followed by legal actions

remarks: against originator

mnt-by: AS6830-MNT

source: RIPE # Filtered

route:          

origin:         

remarks:

remarks:        

remarks:

remarks: against originator

mnt-by:         

route:          

origin:        

remarks:

remarks:        

remarks:

remarks: aai

route:          

descr: UPC-PL

origin: AS6830

remarks: ================================================================

remarks:

remarks: Any abuse activities including, but not limited to

remarks: spamming, hacking and intrusion attempts coming from

remarks: chello.pl address space shall be reported ONLY to

remarks:

remarks:        

remarks:

remarks: Any reports sent to any other e-mail addresses may be

remarks: treated as SPAM itself and followed by legal actions

remarks: against originator.

remarks:

remarks: ================================================================

mnt-by: AS6830-MNT

Czy zmiana adresu mac jest nielegalna? Wydaje mi sie , ze zyjemy w takich czasach ze korzysta sie z internetu z wielu urzadzen: telefon, konsola itp. I kazdy ten sprzet ma inny adres mac.

Wiec czy moga cos do UPC zglosic?

pozdrawiam

(Wojtekbogocki) #2

Aaahh jak ja kocham takie posty - najpierw hakuj膮 a potem si臋 boj膮, 偶e kto艣 to zg艂osi i ich CBA namierzy xD

呕eby nie by艂o, 偶e nic nie wnosz臋 do dyskusji - piraci na tym forum pomocy nie znajd膮 (grasz na ns, na Steam dosta艂by艣 bana na ID).

Gdyby艣 by艂 cho膰 troch臋 inteligentny ju偶 dawno sprawdzi艂by艣 to w Google, dostrzeg艂 w tym ca艂kiem interesuj膮cy paradoks ( :smiley: ) i przesta艂 si臋 obawia膰 偶e ci odepn膮 neta czy c贸艣 :stuck_out_tongue:

(Errorek95) #3

OK , widze ze jestes dociekliwy. Dostalem bana za cheaty na steam id, oczywiscie niesluszny. Dobrze gram, bylem banowany na wielu serwerach, ale na kazdym po obejrzeniu dem bylem odbanowywany. Tu niestety nie chcieli mnie odbanowac bo znalezli smieszny powod( machalem sobie celownkiem a oni powiedzieli, ze to AIMBOT , ze tak sie nie da i to na pewno cheat :o ). Dlatego sciagnalem non steam i zaczalem ich denerwowac.

Wyglada to inaczej niz napisales :slight_smile:

A google przeszukalem ale znalazlem same tematy sprzed kilku lat. I nie martwie sie , ze odepna mi neta :>

Po prostu jestem ciekawy co w tym whois jest i czy po prostu mnie strasza, czy moga cos zrobic.

(Wojtekbogocki) #4

OK (i tak ci nie wierz臋 :stuck_out_tongue: ), a ja widz臋, 偶e dalej nie kumasz o co chodzi z tym paradoksem, ma艂a podpowied藕:

Przest臋pca idzie na policj臋 偶eby oskar偶y膰 innego przest臋pc臋 o napa艣膰 (fajne co nie ;D ).

edit.

Dobra mo偶e napisz臋, 偶eby nie przeci膮ga膰 - zmiana MAC'a jest legalna i nie musisz si臋 o to martwi膰.

(Errorek95) #5

Aaahh meczylem sie tyle czasu zeby wykminic o co Ci chodzi az wkoncu wykminile m

Chodzi o to , ze serw jest non steam czyli nie legalny :> w takim razie moga mi naskoczyc.

A czy w tym whois cos jest zlego? Bo koles ktory mnie straszy przytoczyl jakis fragmencik z tego co dalem.

I mosesz mi uwierzyc :> Naprawde gram na steamie i mnie zbanowali dlatego na chwile sciagnalem NS

Pozdro :>

(Wojtekbogocki) #6

Nie bardzo 艂api臋 co to jest to ca艂e 'who is' ale to chyba chodzi o to, 偶e mo偶na sprawdzi膰 kto zarejestrowa艂 dan膮 domen臋 - po prostu wpisz w tamtym okienku http://www.google.pl i zobacz co wyskoczy :stuck_out_tongue: Nie mam zielonego poj臋cia ocb. z tym czym ci臋 straszy艂 tamten gostek (a tak btw teraz ty go postrasz 偶e go najedzie wojsko za zastraszanie ci臋 (albo nie bo b臋dzie kolejny paradoks :stuck_out_tongue: )). Dla mnie ten kod to zwyk艂a fa艂szywka.

A tak btw. przesta艅 czitowa膰 i pisz u偶ywaj膮c polskich znak贸w i bez b艂臋d贸w (a robisz ich od groma) bo forum to nie czat gry i tu nie musisz si臋 spieszy膰 :stuck_out_tongue:

(Errorek95) #7

Ok, przepraszam, b臋d臋 stara艂 si臋 pisa膰 poprawnie ;D

Kole艣 poda艂 mi takie co艣 http://whois.domaintools.com/89.76.233.41

No i o co tam chodzi? Jest w tym ca艂ym logu co艣 z艂ego?

I wcale nie czituj臋 tylko po prostu dobrze gram :stuck_out_tongue:

(Wojtekbogocki) #8

Nie znam si臋 zbytnio na logach wi臋c ci nie odpowiem, sorry :stuck_out_tongue:

(Kpc21) #9

Whois umo偶liwia sprawdzenie, u jakiego dostawcy masz 艂膮cze. Gdyby艣 np. stale zmienia艂 IP i 艂ama艂 regulamin, powiedzmy, tego serwera CS, mog膮 to zg艂osi膰 do dostawcy, kt贸ry powinien zareagowa膰. We whois jest zawsze podany mail przeznaczony w艂a艣nie do takich cel贸w, tzw. abuse. Tutaj akurat nie jest on podany (chocia偶 jest na niego zostawione miejsce) - w takim razie musz膮 skontaktowa膰 si臋 z UPC inn膮 drog膮.

Kiedy艣 by艂a taka sytuacja na Wikipedii. Kto艣 ci膮gle zmienia艂 IP, wandalizowa艂 has艂a. Na zg艂oszenia TPSA (delikwent mia艂 Neostrad臋) nie reagowa艂a - sko艅czy艂o si臋 zbanowaniem ca艂ego regionu 艂贸dzkiego. Dopiero wtedy poinformowali rodzic贸w i odci臋li bodaj na 1 dzie艅 internet.