Zmiana anteny w router z stanadarnową...?

Hej,

Od zawsze w mieszkaniu mam problem z zasięgiem wifi… Aby mieć stabilne połączenie z netem nie musi to być max kresek, ale gdy zasięg ma już znaczenie kiedy chce coś przesłać 1 kompowi na 2…

I tak się zastanawiam czy aby nie kupić do swojego routera zewnętrze anteny… nie chce zmieniać router bo nie oszukujmy się… są drogie…

Dysponuje modelem TP- Link WR740N mam w nim najnowsze oprogramowanie pobrane z tplinka

Niby w niem jest nie wymienna antena… Rozkwieciłem go i zrobiłem fotki płytki.

http://imageshack.us/photo/my-images/707/p1030969a.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/15/p1030970y.jpg/

Jest to po prostu przylutowany kabel jak widać…

I tak się zastawiam czy da radę podłączyć przejściówkę RP-SMA na wtyczkę U.FL (z tego co widziałem jest to chyba drucik albo drucikowy-kabelek xD) i podłączyć do przejściówki zew. antenę… Ponoć polecana jest TPlLinka TL-ANT2405C za grosze…

Nie wiem czy tak się da… wszystko kupie… podłącze i okaże się, że będą problemy bądź nie będzie to wogle działać… i tylko zepsuje router… A jednak w domu internet jest potrzebny…

Jak myślicie?

A jakie urządzenie podpinasz pod tego routera po wifi że ma problem z zasięgiem, jakiego typu ma kartę wifi?

Jeśli masz w karcie sieciowej antenkę lub wyjście na dodatkową antenę to może warto by było do nie podłączyć lepszą antenę i ją wyprowadzić w miejsce gdzie jest lepszy zasięg.

A jeśli masz kartę wifi na usb to możesz też wyprowadzić ją na przedłużaczu w miejsce gdzie złapie lepszy zasięg.

Oczywiście warto też popróbować znaleźć kanał wifi na którym połączenie będzie bardziej stabilne, odradzam ustawianie kanału polecanego w jakimś poradniku bo robi tak większość ludzi przez co kanał ten często jest zapchany.

Warto spróbować też zmienić miejsce ustawienia routera na bardziej dogodne.

Z doświadczenia wiem też że nie bez znaczenia dla zasięgu jest ustawienie anteny w routerze, zwykle ustawiona pionowo działa najlepiej.

Jeśli już wszystko zawiedzie a uważasz że masz wystarczające zdolności manualne to możesz spróbować zmienić antenę w routerze ale jak nie masz zbytniego obycia z lutownicą to patrząc na zrzuty przy lutowaniu można łatwo zewrzeć żyłę środkową z oplotem i antena nie będzie działać.

Nie mówiąc już o tym jeśli ktoś nigdy nie miał w ręku lutownicy, w taki wypadku odradzam uczenie się na sprawnym sprzęcie.

więc tak… kompy w domu to 2 laptopy z wbudowanymi kartami i nie można podłączyć zew. anteny do nich.

Mam ustawiony najdogodniejszy dla siebie kanał.

Router stoi za telewizorem i nie mam możliwości aby go przestawić… bo TV jest podłączony do routera a router do modemu. Antena oczywiście jest w pionie.

No ja nie mam za bardzo zdolności manualnych xD Dlatego myślałem, czy nie można po prostu połączyć tego czarnego kabelka (rozdzielić go z wbudowaną anteną) i po prostu złączyć go z tą przejściówką… Lutować lutowałem ale nie wiem gdzie posiałem lutownice i inne potrzebne do niej pierdoły… Zastanawia mnie czy na takim nieszczelnym połączeniu 2 kabli (skręconych ze sobą) sygnał nie będzie uciekać z kabelków…

Nie wiem czy router jest w stanie obsłużyć mocniejszą anentą ta zew ma chyba z 5dBi a wbudowana z 2…

W takim razie lepiej daruj sobie takie przeróbki bo najprawdopodobniej nie poprawisz zasięgu a jedynie go pogorszysz lub nawet uszkodzisz routera.