Zmiana BIOSU Acer Aspire 5520

Jak zmienić Bios do tego modelu Laptopa ? Na stronie producenta pod tym linkiem :

jest tylko coś związanego z Windows Vista :frowning:

Potrzebuje zmienić Bios gdyż chce wgrać na tego laptopa WIn XP a podczas instalki wyskakuje mi "Błąd dysku " :frowning: Nlite nie działa za dobrze :frowning: Proszę o szybką pomoc .

Musisz zmienic ustawienia od kontrolera sata/ide w biosie nie wiem dokladnie jak ta funkcja sie nazywa, oraz ewentualnie zintegrowac sterowniki sata z plyta instalacjyjna systemu windows xp

No mam już zaktualizowany BIOS :slight_smile: Ale nie rozwiązało to problemu z instalacją Win Xp na tym laptopie;( Nadal wyskakuje błąd dysku :frowning: Zna ktoś jakieś sposoby aby to zrobić?Może ma ktoś sterowniki jakieś nowsze do SATA aby dodać do NLITE ? Bo chyba tylko to mi zostaje:(

musisz zintegrować sterowniki ahci lub poszukać w biosie opcji trybu pracy kontrolera IDE (wył. AHCI)

Gdyby była taka opcja to bym to zrobił z miła chęcią :slight_smile: Ale takiej nie ma :frowning: Mam najnowszego biosa;( A sterowniki AHCI coś mi nie działają chyba mam złe :frowning:

Witaj lektorze

Teoretycznie nie musisz instalowac dodatkowych sterowników lub ich kompilowac aby zainstlował ci sie windows xp

wystarczy ze w biosie zmienisz opcje sata z AHCI mode na IDE mode i wszystko bedzie grac!

Ewentualnie jak nie chcesz pojsc na latwizne i zalezy ci na instalacji w opcji AHCI bez kompilacji z instalka windowsa to:

  1. musisz posiadac stacje dyskietek

  2. nagrac na dyskietce sterowniki dosowe do chepsetu

  3. zaraz po uruchomieniu instalatora wcisnac F6 i dograc sterowniki z dyskietki

Pracowałen na serwisie gwarancyjnym acera i troche znam sie na tym szmelcu

Gdyby była taka opcja to bym tak zrobił :frowning: Ale nie ma nawet po aktualizacji BIOSU :frowning: Jeszcze jakieś pomysły ??? Ma może ktoś pewne sterowniki AHCI do tego modelu ACERA??

a jaka masz wersje biosu?

ja osobiscie mam acer aspire 5720 a to jest na tej samej płycie co twój model

najnowszy bios to 1.43 ale pewien jestem ze jaki kolwiek 1.4x ma ta opcje

Przepraszam najnowszy bios to 1.45 którego jestem posiadaczem :stuck_out_tongue:

sprawdziłem na stronie http://support.acer-euro.com i tam jest dostepna versja 1.33 do 5520 wiec stara jak swiat

http://support.acer-euro.com/drivers/no … _5720.html <----- z tad sciagniesz biosa 1.42 do 5720 a jak powiedzialem to jest to samo wiec bedzie działac