Zmiana biosu na msi neo 2 fir problem

http://forum.purepc.pl/temat/Socket-423 … ir/249930/ zmieniałem bios tak jak tu napisane . wgrałem bios 1.7 . podczas wgrywania biosu nastąpił restart i komputer nie wstał już . włonczaja sie wiatraki wszystko sie świeci i nic po zatem :frowning: :frowning: zrobiłem nawet przywracanie ustawień biosu i nic dalej to samo pomocy

nic innego nie zostaje niż serwis i wgranie programatorem nowego biosa…

to co złe sie wgrał i ile to kosztuje

i czy nic po za tym sie nie spaliło

przeważnie 30zł…

nie

Jesteś ze Szczecina, tu w zasadzie tylko hart robi takie rzeczy, rok temu w robocie potrzebowaliśmy zaprogramować bios i tylko oni chcieli to zrobić. Niestety koszt wgrania u nich biosu to 50zł.

Odłączenie zasilania i restart poprzez zworke?

jestem ze szczecina tylko mieszkam teraz w irlandi ciekawe czy tu da sie to zrobić?? a gwarancja obejmuje takie naprawy??

nie. gw obejmuje tylko jak się popsuje sprzęt sam od siebie ale jak ty mu pomagasz to nie :wink:

pewnie że się da… przecież to nie jakaś wioska :wink:

tylko jak to znaleźć szukać serwisu czy coś nie wiem jak sie za to zabrać. ile trwa takie wgrywanie biosu. i czy każdy serwis to robi. i to da sie naprawić na 100% czy morze coś sie innego mogło stać

z 5min ale muszą też znaleźć BIOS w internecie…

wszystkie które posiadają programator do biosów :wink: … wystarczy spytać :wink:

skoro zmieniałeś biosa i nie wyszło to na 99.99% wina leży po stronie uwalonej kostki biosu…

łaź po mieście i szukaj szyldów z napisem serwis komputerów albo coś takiego :wink:

Jeżeli Bios jest wlutowany, to długo. Jeżeli jest w gnieździe to szybko. Jeszcze szybciej, jeżeli BIOS ma mechanizmy umożliwiające wgranie biosu po awarii.

Czasami można uruchomić komputer z kartą graficzną na stare PCI, inne płyty można uruchomić i wgrać po omacku BIOS z dyskietki.

Idziesz do dobrego sklepu komputerowego i pytasz się o możliwość wgrania programatorem biosu. Małe sklepiki nie mają swoich serwisów, więc nie wgrają.

robiłem restart biosu nawet baterie wyjąłem

"Here is how I fixed it…

  1. Prepare two floppy disks: one for DOS boot; the other is the bios flash tool and 1.1 bios.

  2. Clear CMOS

  3. Turn on the computer. Keep pressing Reset button about every 5 seconds. After around 10 times, I can see it tried to boot from the floppy drive.

  4. Insert the DOS boot disk and let it boot to the DOS.

  5. Insert the second disk and flash the bios to 1.1 (Although the manual said don’t flash it from a floppy disk, I did it without problems.)

  6. Restart the computer and it seems to boot normally."

To jest to o czym pisałem. Czasami można odzyskać BIOS poprzez dyskietkę z biosem. Sprawdź, czy w podany sposób, komp próbuje czytać dyskietkę (po omacku). Oni tam piszą o przytrzymaniu przycisku reset przez 5 sekund po włączeniu kompa (dla biosów AMI czasami można użyć kombinacji klawiszy CTRL+HOME). Jeżeli chce coś robić, to przygotuj dwie dyskietki zgodnie z instrukcją. Pierwsza dysk startowy DOS (panel sterowania->dodaj usuń programy->dysk startowy). Potem dyskietkę z programem do flashowania i bios - najlepiej poprzedni. wydaj komendę po omacku, która wgra nowy bios.

Tą możliwość mają biosy, które nie pozwalają na zapisywanie swojego sektora rozruchowego.

Tyle tamta instrukcja, ale spróbuj jeszcze tego:

Dla AMIBIOS: przygotuj sformatowaną dyskietkę z biosem. Nazwę zmieniasz na AMIBOOT.ROM. Resetujesz komputer i przytrzymujesz CTRL+HOME do uzyskania informacji dźwiękowej. Po 15-20 sekundach powinieneś usłyszeć 4 sygnały oznaczające poprawne zaktualizowanie biosu.

Dla AWARD-a. Przygotowujesz dyskietkę systemową (format a: /s w DOSie). Potem na dyskietce musisz utworzyć plik autoexec.bat, a w nim:

program_do_flashowania plik_z_biosem

Po włączeniu komputera, proces zaczyna się automatycznie.

Jeśli nie pomaga, to idź do serwisu.

a jak to nie pomorze to trzeba będzie programatorem wgrać bios czy to wiąże sie z wyjęciem kostki bo jak tak to moja jest wlutowana i po gwarancji będzie . jest jakiś inny sposób??

Jak jest wlutowana to przygotuj się na odebranie płyty z serwisu po ok 3-4tyg

a ile to kosztuje?? dobrze ze mam laptopa. ciekawe czy takie rzeczy jak wy lutowanie biosu robią w irlandi bo tu jak samochód sie psuje to kupują nowy nawet jak stary ma 3 lata .tylko zastanawiam czemu bios sie nie zaktualizował zrobiłem tak jak było w instrukcji

Na allegro od 25-40 zł powinno wystarczyć, w Irlandii nie wiem:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=312811669

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=344098699

lukaszczecin , na forum używamy polskich znaków (ą, ż, ę, ó, itp.), w związku z tym proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Sugeruję też zapoznać się z tematem viewtopic.php?f=19&t=213590 - dowiesz się wtedy dlaczego jeden z Twoich postów zniknął.

już poprawione. :smiley: znalazłem serwis w szczecinie płytę zabierze moja teściowa powiedzieli ze w dwa dni zrobią wiec jak teściowa będzie wracać to mi płytę przywiezie . tu za takie coś chcieli mnie 80e skasować :o uratowany jestem :smiley: :smiley: