Zmiana Biosu w Sapphire 9550

Mam Radeona 9550 firmy Sapphire. Chciałbym zmodyfikować sobie Bios w tej karcie, żebym domyślne ustawienia miał 400/450 ewentualnie 400/500. Wiem czym można modyfikować Bios i jak go zgrać. Wiem także ze zdarza się ze po flashowaniu komp nie chce bootować i jest wtedy potrzebna grafika pod PCI, zeby wrócić stary Bios. Niestety nie mam karty pod PCI i nawet nie wiem skąd mógłbym ją wziąć… TAk więc mam pytanie, czy jak zgram orginalnego biosa z tej karty, zmodyfikuje mu taktowania i ewentualnie nazwe karty na 9600 Pro;) to czy system wystartuje?? Czy może bedą tez jakieś problemy?? Uzywam sterowników Omegi, ale zależy mi żeby na Catalystach ta karta tez dzialala… Zależy mi także na tym, żeby dało się jeszcze ją troche podkręcić z Windozy np. AtiTOOL… Tak więc doradzcie mi co mam zrobić żeby było OK…

PS Na google juz szukalem, ale jeszcze nie mam pewnosci co zrobic zeby nie stalo sie tak, ze system poźniej nie wystartuje…

zobacz ten artykul

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=2 … tr_numer=1

właśnie ten artykuł już widziałem… wyczytałem z niego, ze jak sie zgra orginalny bios z karty i zmodyfikuje ustawienia to bedzie lipa, bo sterowniki nie beda wykrywać karty… a wolałbym nie wgrywać biosa z karty innej firmy, tym bardziej jakiś “mutantów” nieznanej marki;) tak więc co zrobić żeby ORGINALNY bios z Sapphira działał jako 9600 Pro z ustawieniem 400/450?? Chodzi mi o coś takiego jak np. Sapphire 9600 Pro Adventage (tak byłaby wykrywana…) bo ona miala wlasnie 400/450… Jakieś sugestie??