Zmiana dostawcy internetowego

Witam możecie mi powiedzieć który dostawca jest aktualnie najbardziej … (optymalny :smiley: ) chodzi mi o szybkość i niezawodność w stosunku do ceny (nie zależy mi na Bóg wie jakich szybkościach łącza ale wydaje mi się że 1Mb/s czy 2Mb/s wystarczy). Aktualnie posiadam stałe łącze (kabelek) 3Mb/s z firmy Airbites (sieć osiedlowa) i przyznam szczerze - nie jestem zadowolony. Strony wolno się otwierają , filmiki potwornie długo się ładują a o ściąganiu plików to już nie wspomnę. No i teraz jakiego byście radzili dostawcę z własnego doświadczenia, opinii znajomych itp. Z góry dziękuje i Pozdrawiam. :slight_smile:

PS. Jeszcze jedno pytanko czy jak zmienię dostawce wystarczy stary kabel puszczony przez mieszkanie czy będzie konieczna instalacja nowego.

Najpierw dowiedz sie i powiedz z czego w ogole mozesz wybierac.

w dzisiejszych czasach masz 3 mozliwosci:

  1. siec osiedlowa (bedziesz za NATem, przewod ethernet)

  2. neozdrada/net24 (zewnetrzne IP, przewaznie przewod telefoniczny z gniazdka do modemu)

  3. jakas siec bezprzewodowa (nie znam sie :P)

ponowie madre pytanie Godlike’a: z czego mozesz wybierac?

bo nie kazdy ma telefon stacjonarny albo w ogole mozliwosci do podlaczenia linii takiego telefonu

Telefon raczej odpada (posiadam Ere stacjonarną). Co do innych operatorów myślę o Netii - tylko nie wiem czy z nią by się do końca udało. No i jeszcze mam dostęp w bloku do ASTER a oni oferują internet jak się nie mylę :slight_smile:

No to jak masz dostęp do Aster to bierz u nich, może nie są doskonali ale w porównaniu z innymi z którymi miałem doczynienia(TP, Netia, osiedlowka) to i tak najlepsze rozwiązanie. Gdybyś się na nich zdecydował nie zapomnij upomnieć się o publiczne IP bo czasem lubią wciskać bez pytania prywatne. Wszystko załatw z nimi przez tel i unikaj przedstawicieli handlowych z ulotek, sam 3 tyg temu przepisywałem się z Astera do… Astera i sk!@#$n pomimo zapewnień załatwił to tak sprawnie ze netu zamiast jednego dnia nie miałem prawie tydzień. Podłączenie będzie wyglądało tak ze wywierca ci dziurę tam gdzie sobie zarzyczysz przez ktora podłączą takim kablem jak idzie do tv, modem i dopiero od niego do kompa będzie szedł zwykły kabel sieciowy.

Jeżeli chciał byś net z Netii , to niestety musiałbyś zabrać od nich i telefon (nie ma możliwosci posiadać internet bez telefonu).