Zmiana dostawcy neta z tp na?

Witam

Mam już dość dostawcy neta z tp oraz braku ich kompetentności i robienia z ludzi idiotów.

Zamierzam z nimi skończyć raz na zawsze. Już nie chce wspominać o kosmicznej cenie bo dochodzi oplata za tel 70zl + net i podatek = 170 prawie. I jeszcze nie przydatny tel. stacjonarny. Dlatego szukam jakiegoś innego dostawcy neta.

Jestem z okolic Łańcuta. Na wstępie odpada net radiowy i innego rodzaju mobilne typu play itp.

Interesuje mnie najbardziej połączenia kablowe czyli na kablu niestety od tp.

Największą alternatywą jest Netia ale też słynie złą opinią i jak bym chciał podpisać umowę w tej lub podobnej firmie to pojawia się największy problem: firma musi dogadać się z tp na temat ich łącza u tu są cyrki na całego, kosmiczne problemy i czas może sięgać miesięcy, nieskończoności lub jednoczesna umowa w tp i neti oraz i inne patologie.

Prawda jest taka, że tp ma monopol i nie chce sobie pozwolić na utratę klientów. Nie ma drugiej konkurencyjnej i alternatywnej firmy.

Szukałem na necie i znalazłem coś takiego:

1.http://www.netstrada.pl/index.php

  1. http://www.dostawcy-internetu.pl/operator/Dialog-S-A-,21.html

Pytanie dla ludzi z mojej okolicy.

Jak przygoda z przynoszeniem neta z tp do Neti lub podobnej firmy?

Czy ktoś posiada umowę z firmą wymienioną wyżej lub innej nie wymienionej?

Zastanawiam się czy warto robić sobie problemy i szukać innego dostawcy bo może się okazać, że w ogóle nie będę miał neta czy lepiej już zostawić jak jest i walić chory polski system w każdej możliwej kategorii.

Nie jestem pewny czy to odpowiedni działał ale nie znalazłem innego, który by pasował dla tego tematu.

Powiedz mi dlaczego odpada net radiowy np na 5Ghz tylko nie pisz ze;

po jak deszcz będzie padać to nie będę miał neta

bo radio to zlo itp;)

Ja mimo wszystko ci polecam radio tylko kwestia znalezienia firmy w twoim miejsce która nie robi uryny, sam mam 5Mb i jestem bardzo zadowolony.

Mój pierwszy net był radiowy i nie podobały mi się:

-wysokie pingi wieczorami,

-niskie transfery,

-często nie działał, awarie, słaby sygnał, częste dc

Ostatnio znajomy ojca, który jest zielony w sprawach komputerów i neta, założył sobie właśnie radiówkę u znanego gościa z okolicy i dzwoni do mnie bo mu net nie dziala. Okazało się, ze to kolejna awaria, która “zostanie jak najszybciej usunięta”. Właściciele firm na radiówce jeszcze bardziej lecą w kulki niż tp, oferują cuda na papierze a w rzeczywistości to net zapchany jak Polskie pociągi.

Jeżeli masz możliwość przejść na Netie ale po ich łączach to się nie zastanawiaj. Płacę 59 zeta za NoLimits , sam net bez telefonu. Praktycznie żadnych problemów z łączem, połączenie bardzo stabilne, odległość od centrali około 1500m i niezłe parametry lini.