Zmiana dostawcy neta z tp na?

(Xonare) #1

Witam

Mam już dość dostawcy neta z tp oraz braku ich kompetentności i robienia z ludzi idiotów.

Zamierzam z nimi skończyć raz na zawsze. Już nie chce wspominać o kosmicznej cenie bo dochodzi oplata za tel 70zl + net i podatek = 170 prawie. I jeszcze nie przydatny tel. stacjonarny. Dlatego szukam jakiegoś innego dostawcy neta.

Jestem z okolic Łańcuta. Na wstępie odpada net radiowy i innego rodzaju mobilne typu play itp.

Interesuje mnie najbardziej połączenia kablowe czyli na kablu niestety od tp.

Największą alternatywą jest Netia ale też słynie złą opinią i jak bym chciał podpisać umowę w tej lub podobnej firmie to pojawia się największy problem: firma musi dogadać się z tp na temat ich łącza u tu są cyrki na całego, kosmiczne problemy i czas może sięgać miesięcy, nieskończoności lub jednoczesna umowa w tp i neti oraz i inne patologie.

Prawda jest taka, że tp ma monopol i nie chce sobie pozwolić na utratę klientów. Nie ma drugiej konkurencyjnej i alternatywnej firmy.

Szukałem na necie i znalazłem coś takiego:

1.http://www.netstrada.pl/index.php

1. http://www.dostawcy-internetu.pl/operator/Dialog-S-A-,21.html

Pytanie dla ludzi z mojej okolicy.

Jak przygoda z przynoszeniem neta z tp do Neti lub podobnej firmy?

Czy ktoś posiada umowę z firmą wymienioną wyżej lub innej nie wymienionej?

Zastanawiam się czy warto robić sobie problemy i szukać innego dostawcy bo może się okazać, że w ogóle nie będę miał neta czy lepiej już zostawić jak jest i walić chory polski system w każdej możliwej kategorii.

Nie jestem pewny czy to odpowiedni działał ale nie znalazłem innego, który by pasował dla tego tematu.

(Darek88r) #2

Powiedz mi dlaczego odpada net radiowy np na 5Ghz tylko nie pisz ze;

po jak deszcz będzie padać to nie będę miał neta

bo radio to zlo itp;)

Ja mimo wszystko ci polecam radio tylko kwestia znalezienia firmy w twoim miejsce która nie robi uryny, sam mam 5Mb i jestem bardzo zadowolony.

(Xonare) #3

Mój pierwszy net był radiowy i nie podobały mi się:

-wysokie pingi wieczorami,

-niskie transfery,

-często nie działał, awarie, słaby sygnał, częste dc

Ostatnio znajomy ojca, który jest zielony w sprawach komputerów i neta, założył sobie właśnie radiówkę u znanego gościa z okolicy i dzwoni do mnie bo mu net nie dziala. Okazało się, ze to kolejna awaria, która "zostanie jak najszybciej usunięta". Właściciele firm na radiówce jeszcze bardziej lecą w kulki niż tp, oferują cuda na papierze a w rzeczywistości to net zapchany jak Polskie pociągi.

(MrAsusrp6) #4

Jeżeli masz możliwość przejść na Netie ale po ich łączach to się nie zastanawiaj. Płacę 59 zeta za NoLimits , sam net bez telefonu. Praktycznie żadnych problemów z łączem, połączenie bardzo stabilne, odległość od centrali około 1500m i niezłe parametry lini.