Zmiana dostawcy - problem z prędkością

Właśnie kończy mi się umowa z Orange (dawniej Neostrada) i zastanawiam się nad zmianą gdyż nie uzyskuje obiecanej prędkości , wykupione mam 10 Mb/s . W speedtestach oczywiście wyświetlany jest wynik Pobieranie 10 Mb z hakiem , Upload 1 Mb  Jednak w czasie pobierania jakiegokolwiek pliku z np. torrentów prędkość maksymalna nie przekracza 1 Mb i to jest mój powód nad zmianą dostawcy i pomoc w ustaleniu najlepszego , dodatkowo załączam skan . http://www.speedtest.pl/test/88490483 ( Test robiony na laptopie bezprzewodowo ) Również z informacji od Orange dowiedziałem się ze w mojej wsi mam sieć szkieletową i dlatego nie osiągam oferowanej prędkości i dlatego w umowie zapis jest OD 1 Mb DO 10 Mb i wiedzą o tym . Z góry dziękuje za pomoc

post-205436-0-70366000-1404846256_thumb.

Maks co możesz pobrać na swoim łączu to około 1,25 MB/s.

Wg. tego co pokazuje test prędkości około 1,21 MB/s.

Wszystko jak najbardziej w normie.

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

 

A czy jest opcja że u innego dostawcy ta prędkość będzie większa ? Jeśli tak to prosiłbym o przykładowych dostawców (Miejscowość Mogilany 15 Km od Krakowa ). Lub może to być spowodowane starszą wersją Liveboxa ?

Masz na myśli 1Mb (megabit) czy 1MB (megabajt)? Nie wiem jak jest w Orange, ale niektórzy dostawcy dają na ruch P2P najniższe priorytety, aby nie zamulać całej sieci. Sam ruch z P2P, który jest ruchem śmieciowym może być kierowany na łącze o niższej przepustowości, aby również nie zamulać całej sieci. Stąd mogą wynikać różnice. Jeśli masz 1MB to jest wszystko ok. Jeśli masz 1Mb, to prawdopodobnie ruch P2P jest ograniczony automatycznie i prawdopodobnie u innych dostawców może być tak samo.