Zmiana dysku w laptopie - jak sklonować dysk?

Witam, obecnie posiadam dysk 160 GB HDD a chciałbym go zmienić na 120 GB SSD. I tu mam pewną zagwozdkę, jak przenieść wszystko na ten drugi dysk. Można sklonować, bo mam jeszcze peceta z dyskiem 500 GB więc wejdzie cała 160tka na jedna partycję. Tylko czy przy przenoszeniu na SSD nie będzie problemu? Czy tylko sklonować partycję systemową? Bo w lapku mam 3 partycje, jedna recovery o pojemności ok. 2 GB (może 3, nie wiem na pewno), i dwie po ok. 75 GB. Czy jesli sklonuję na peceta tą systemową i recovery z lapka i potem przeniosę na SSD to system odpali normalnie? Dane z drugiej mogę wrzucić na pena nie sa az tak istotne. I jaki poleciecie program gdybym chciał sklonować dysk? Laptop toshiba satellite a200 1yx, troche leciwy ale poczciwy. W sumie nie wiem, czy w ogóle warto dokładać to ssd do niego bo sam jest wart niewiele więcej niż dysk. Ale korzystam z niego głównie typowo biurowo a dysk ostatnio głośniej pracuje…nie chcę zapeszać i robie kopię danych. Za wszelkie wyjasnienia i wskazówki dziękuję. Pozdrawiam.