Zmiana Fedora 5 na Windows XP Prof

Witam kupiłem laptopa z zainstalowanym Linuksem Fedora ,chciałbym go usunąć ,ale jest problem.Po włożeniu płytki do napędu ekran jest czarny i nic się nie dzieje.Bootowanie ustawione na napęd.

  1. jak chcesz zrezygnować z fedory, to radził bym najpierw pozdejmować wszystkie partycje i na nowo zpartycjonować dysk stosując system plików ntfs.

  2. płytka xp oryginalna?

Ale jak to zrobić?

kapro27 , wkładasz płytkę z Windowsem bootujesz ją i przy instalacji możesz wybrac zmianę formatu na NTFS :slight_smile:

raczej wina płytki. a pozatym trzeba będzie integrować sterowniki z płytą windowsa chyba masz przełączenie w biosie na ide. a jeżeli np. już integrowałeś sterowniki z płytą to może nie zaznaczyłeś w programie nlite bootowania i dlatego ten problem po nagraniu płyty. a z partycjami nie musisz nic robić. bo jak ci będzie płytka bootować i wykryje ci dysk to formatujesz cały dysk na ntfs i ewentualnie robisz partycje takie jakie chcesz

Co ma podział dysku do nie uruchamianie się płyty? :wink: Podzielić i sformatować dysk można jak się tylko zechce i nie ma to NIC do problemu kapro27 :!:

Płytka prawdopodobnie jest uszkodzona, ewentualnie mogła zostać źle nagrana.

Zrobiłem tak programem gparded zamieniłem istniejące pliki na fat i poszło

W dniu 04.06.2008 , o godzinie 21:42 został dopisany post przez kapro27

Poszło do pewnego momentu otrzymuje komunikat ,że Na tym dysku nie ma partycji zgodnej z systemem Win XP mimo ,że pokazuje partycje Fat 32 nie wiem co dalej

kapro27 , to spróbuj z systemem NTFS powinno pójść.

Tak z ntfs poszło,szukam teraz sterownika dżwięku Audio Codec Conexant CX20468,nigdzie nie mogę znależc może ktoś pomorze .Może ktoś ma takiego lapka jak ja i mi przesle stery do dżwieku

W dniu 05.06.2008 , o godzinie 16:04 został dopisany post przez kapro27

NEC iSelect M5210 taki to laptop ma 2 lata

tu:

http://www.nec-computers.co.uk/support/main.asp

dzięki wszystko gra